فضای مجازی

گفتگو با حجت الاسلام محمد مهدی پورمدنی رئیس اداره پاسخگویی فضای مجازی
در گفتگو با حجت الاسلام محمد مهدی پورمدنی رئیس اداره پاسخگویی فضای مجازی تشریح شد.

در گفتگو با حجت الاسلام محمد مهدی پورمدنی رئیس اداره پاسخگویی فضای مجازی تشریح شد.

حجت الاسلام محمد مهدی پورمدنی در توضیح فعالیت بخش های مختلف این اداره در ماه مبارک رمضان گفت: پاسخگویی این بخش در ماه مبارک رمضان و عید نوروز حتی در تعطیلات رسمی دایر می باشد. 
پورمدنی با اشاره به افزایش کارشناس در گروه های مختلف پاسخگویی و  پاسخگویی ۲۴ ساعته در بخش «آنلاین» گفت: بنای مرکز همواره به تسریع در ارسال پاسخ بوده و میانگین پاسخگویی در بخش آفلاین پنج ساعت می باشد.

ایشان درباره راه های ارتباطی کاربران  گفت: پاسخگویی فضای مجازی مرکز در سامانه جامع خدمات پاسخگو متمرکز شده و پرسشگران می توانند از طریق برنامه کاربردی پاسخگو _که آدرس آن در ادامه می آيد_ پرسش خود را مطرح و پاسخ خود را به دو صورت آنلاین و آفلاین دریافت نمایند.
⬅️ اپلیکیشن پاسخگو: mmps.ir/app.pasokhgoo
⬅️ وب‌ پاسخگو: mmps.ir/my.pasokhgoo

رئیس اداره پاسخگویی فضای مجازی در پایان اضافه کرد: این قابلیت نیز فراهم شده کاربران خارج از سامانه پاسخگو و به صورت آفلاین از طریق ربات های زیر پرسش خود را برای پاسخگویی ارسال نمایند:
⬅️ ربات تلگرام : t.me/pasokhgoo_ir_bot
⬅️ ربات بله : ble.ir/pasokhgoo_ir_bot
 

گامی دیگر جهت پاسخگویی سریع تر به سؤالات دینی کاربران:
به همت بخش فن آوری اطلاعات و بخش جوامع مجازی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، این رباط برنامه نویسی و عرضه شد.
ربات پاسخگویی به سوالات دینی در پیام رسان سروش

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، با توجه به اهمیت فعالیت های نوین در عرصه جنگ نرم و تاکیدات مقام معظم رهبری حفظه الله، ربات مرکز ملی پاسخ‌گویی به سؤالات دینی در پیام رسان "سروش" برنامه نویسی و راه اندازی شد.
براساس این گزارش، کاربران گرامی می توانند با نصب پیام رسان “سروش” و با عضویت در ربات مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به نشانی http://sapp.ir/pasokhgoo_ir_bot از مزایای این ربات بهره مند شوند.
مرکز ملی پاسخ‌گویی به سؤالات دینی به منظور آسان شدن شیوه پرسش و پاسخ در فضای مجازی، ربات پاسخ‌گویی به سؤالات دینی در پیام رسان “سروش” را راه اندازی کرد.
علاقه‌مندان به عضویت در این ربات پاسخ‌گو می‌توانند سوالات خود را در زمینه های تاریخ و سیره، مشاوره، احکام شرعی، اعتقادات و کلام، قرآن و حدیث و اخلاق و عرفان ارسال کرده و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنند.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی نسبت به فعالیت های علمی و پاسخگویی مرکز ابراز علاقمندی نمود.

دیدار معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی از مرکز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی
جناب آقای امیر خوراکیان در ابتدای این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از رئیس و مدیران بخش های مختلف مرکز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی، سابقه آشنایی خود با این مرکز را از زمان حضورش در معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی مطرح کرد و نسبت به فعالیت های علمی و پاسخگویی این مرکز پاسخگویی ابراز علاقمندی نمود.
ایشان سه مساله را در سخنان خویش مورد تاکید قرار دادند: اول، ضرورت وجود طرحی جامع و هوشمندانه در مواجهه با شبهات؛ دوم، ضرورت وجود مدلی کارآمد جهت فعال نمودن حوزه در فضای مجازی و سوم، آمادگی همکاری همه جانبه مرکز ملی فضای مجازی با مرکز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی؛ قبل از این دیدار نیز حجت الاسلام و المسلمین مخدوم رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سئوالات دینی، ضمن تقدیر و تشکر از دیدار آقای خوراکیان، گزارشی از سابقه و تاریخچه پاسخگویی مرکز را ارائه دادند و همچنین وضعیت فعلی فعالیت های مرکز را تشریح نمودند و در ادامه مدیران بخش های سایبری مرکز نیز گزارش خود از فعالیت های کارشناسان این مرکز در فضای مجازی را توضیح دادند.