آرشیو سوالات

جستجو در عناوین اخبار
تفاوت برخورد امام علی علیه السلام با معاویه و ابوموسی اشعری
حضرت علی علیه السلام با استانداری هیچ یک از معاویه و ابوموسی موافق نبودند ولی این دو تفاوت ماهوی داشتند لذا حضرت، راضی به حکومت یکی شدند و با دیگری جنگیدند.
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد/ ۱۴۰۳
تفاوت تکبر و اعتماد به نفس
اعتماد به نفس و تکبر، دو صفت نزدیک به هم هستند که هر کدام به نوبه خود، تأثیرات زیادی در نگرش ها و رفتار انسان داشته و تفکیک آن دو را از هم ضروری می سازد.
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد/ ۱۴۰۳
فلسفه برائت از مشرکین
یکی از دستورات مهم دینی اسلام، آموزه تولی و تبری است که همچون یک دژ محکم، انسان را از بسیاری از خطرات اعتقادی و رفتاری مصون نگه می دارد.
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد/ ۱۴۰۳
نحوه برخورد با سخن چین و نمام
سخن چینی یک گناه اجتماعی است که تبعات آن بسیار وسیع است. چه بسا یک کلام کوتاه سخن چین، باعث جنگ هاو خونریزی هاو بی آبرویی هایی شود که سال ها دامنگیر افراد گردد.
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد/ ۱۴۰۳
توبه به موقع، موجب بدا در عذاب قوم حضرت یونس علیه السلام
خداوند متعال مسیر توبه را بسیار باز گذاشته است که حتی اگر بنده ای توفیق پیدا کند و در لحظات آخر، توبه کند همان توبه می تواند باعث دفع عذاب قطعی آماده فرد شود
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد/ ۱۴۰۳
استناد احمد الحسن، مدعی مهدویت، به روایتی موسوم به «وصیت»
احمد الحسن یمانی یکی از کسانی است که ادعای مهدویت دارد و برای اثبات ادعای خود، به روایات و اخباری متوسل شده است که از آن جمله، روایت موسوم به «وصیت» است.
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد/ ۱۴۰۳
فلسفه وجود پلیس امنیت اخلاقی
تلاش برای ارتقای قانون مداری اجتماعی در جامعه، یکی از وظایف ذاتی پلیس و نیروهای انتظامی است ولی باید در نحوه انجام آن مراقب تبعات منفی برخی عملکردها باشند.
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد/ ۱۴۰۳
تنهایی حضرت خدیجه هنگام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیهما
نقل شده هنگام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها، هیچ یک از زنان قریش به حضرت خدیجه کمک نکردند و چهار نفر از زنان بهشتی کمک کردند. درستی این نقل را بررسی می کنیم.
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد/ ۱۴۰۳
آثار اجتماعی سخن چینی
برخی گناهان، به غیر از آثار فردی، دارای آثار اجتماعی سوءی هستند که عدم توجه به آن ها باعث ایجاد تبعات اجتماعی شده و همه افراد جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد.
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد/ ۱۴۰۳
شبهه تناقض در آیات مربوط به حضرت مریم سلام الله علیها
برخی از مواردی که به عنوان تناقض در آیات قرآن کریم بیان می شود ناشی از عدم دقت در مفاهیم آیات و ترجمه اشتباه کلمات قرآن است که با اندک دقتی رفع خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد/ ۱۴۰۳

صفحه‌ها