سرویسهای پاسخگویی

مطلب ارسالی شما بعد تایید مدیریت در سایت نمایش داده خواهد شد.

مطلب ارسالی شما بعد تایید مدیریت در سایت نمایش داده خواهد شد.

مطلب ارسالی شما بعد تایید مدیریت در سایت نمایش داده خواهد شد.

حضور در رسانه است که با ارائه موضوع و محتوا در رسانه­ هاي ديداري و شنيداري
پاسخگویی رسانه ای

از جمله فعاليت­هاي مرکز ملّي پاسخگويي به سؤالات ديني، حضور در رسانه است که با ارائه موضوع و محتوا در رسانه­ هاي ديداري و شنيداري همچون رسانه ملّي، پيام نماي شبکه 2، راديو معارف و راديو قرآن اقدام به پاسخگويي به سؤالات مطرح شده مي نمايد.

اين واحد قديمي‌ترين و پرسابقه‌ترين واحد رسمي پاسخ­گويي ديني دفتر تبليغات اسلامي است
پاسخگویی کتبی

اين واحد قديمي‌ترين و پرسابقه‌ترين واحد رسمي پاسخ­گويي ديني دفتر تبليغات اسلامي است که از سال 1362 فعال بوده و حاصل تلاش اين گروه پاسخگويي به بيش از 400 هزار سؤال با موضوعات مختلف بوده است. جهت ارسال پرسش های خود می توانید از طریق این لینک اقدام نمائید.

 

لیست کانالها و گروههای مرکز ملی پاسخگوئی به سوالات دینی در تلگرام
با توجه به شبکه های پیام رسان برای دسترسی آسان و سریع شما بزرگواران مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی فضایی را ایجاد کرده است

مرکز ملی پاسخ‌گویی به سؤالات دینی، بزرگترین مرکز پاسخگویی شیعه( ازلحاظ وسعت موضوعات تخصصی و گستره مخاطبان) در جهان اسلام است.

اين مركز با توجه به گستردگی قلمرو معارف اسلامی و گوناگونی سؤالات و شبهات ارسالي در زمینه‌های مختلف (کلام و اعتقادی، قرآن ، فلسفی، تاریخی، سیره اهل بیت، فقه، حدیث، اخلاق، تربیتی و...) با تشکیل گروه‌های پژوهشی به پاسخ دهي اهتمام ورزيده است .

با توجه به شبکه های پیام رسان برای دسترسی آسان و سریع شما بزرگواران مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی فضایی را ایجاد کرده است تا سوالات خود را در موضوعات مرتبط مطرح نمایید:

گروههای مرکز ملی پاسخگویی در نرم افزار سروش

 

ایتا

eitaa.com/pasokhgoo

سروش پلاس

splus.ir/pasokhgoo

آی گپ

iGap.net/pasokhgoo1

گپ

gap.im/pasokhgoo

بله

ble.ir/paskhgoo

روبیکا

rubika.ir/pasokhgoo

پاسخگویی در انجمن های گفتگو

با توجه به اینکه طرحی برخی از سوالات و پرسش های دینی در یک جلسه امکان ندارد و ضروری است تا پرسشگر و پاسخگو در گفتگوی طولانی مدت به بررسی موضوع و حل مشکل بپردازند، ضروری می نمود تا بخشی به عنوان انجمن پرسش و پاسخ دینی فعال گردد تا پرسشگران بتوانند سوالات خود را به صورت بحث های طولانی و ادامه دار با پاسخگویان مطرح نمایند.

از دیگر مزایا این نوع مباحث، امکان استفاده و مشارکت دیگر افراد در بحث ها می باشد که با توجه به تکرار بسیاری از سوالات و پرسش ها در ذهن نوع انسان ها، مراجعه به این بحث ها امکان یافتن پاسخی دقیق تر را با مشارکت و همفکری دیگران فراهم می آورد.

لذا با در نظر گرفتن توضیحات فوق مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی  اقدام به راه اندازی انجمن گفتگوی دینی  با محیطی مناسب برای بحث و گفتگوی دینی نمود و با توجه به اهمیت کتاب شریف قرآن در این زمینه انجمن تخصصی با نام انجمن گفتگوی قرآنی تشکیل شد ،تا کاربران با مراجعه به این محیط تخصصی، پاسخ ها و مطالب مورد نظر خود را با رویکرد قرآنی دریافت نماید.

 

انجمن گفتگوی دینی : http://www.askdin.com

کانون گفتگوی قرآنی: http://www.askquran.ir

لیست گروه های پاسخگویی مرکز ملی در شبکه های اجتماعی
.لیست گروه های پاسخگویی که مرکز ملی در شبکه های اجتماعی در آن ها فعالیت می کند
پاسخگویی در شبکه های اجتماعی

با سلام وتشکر از ارتباط با اين مرکز
در صورتي که قصد داريد براي هميشه در کرج زندگي کنيد ، کرج وطن شما مي باشد .نماز شما در کرج تمام و روزه شما صحيح مي باشد.(1)
پي نوشت :
1. سوال تلفني از دفتر (7743271-0251) آيه الله بهجت .

راه حل ازدواج

سلام. با ارزوی قبولی نماز و روزه ی همه ی مسلمانان . شدیدا به کمکتون نیاز دارم . لطفا در رابطه بامطالب زیر یاریم کنید: 1. 22 سال سن دارم و این روزها احساس عجیبی دارم و دائم فکر می کنم دارم از سن ازدواج بسیار دور می شم.منظورم از سن یعنی زمان مناسب .شرایط تحصیلی و شغلیم باعث شده نتوانم ازدواج کنم.از طرفی نیاز جدی به حضور یک همراه در زندگیم دارم.نه تنها از لحاظ جنسی بلکه بیشتر از لحاظ عاطفی .پدرم اصلا با من صحبتی راجع به نیازهایم نمی کند و دائم دل مرا می شکند.اهل بیرون رفتن از خانه نیستم و تنها سرگرمیم دنیای مجازی رایانه شده است.حالا با این شرایط غم این جای خالی را چگونه در زندگیم پر کنم؟ اهل سیگار هم حتی نیستم و به قول فامیل پسر پاکی هستم . 2.دوستی دارم از مریدان حاج علی اکبر تهرانی ، وی هم اتاق من در شهری است که تحصیل می کنم . رفتار تعصبانه ی شدید او نسبت به کلام حاج آقا و همجنین برداشت های غلط وی از ایشان سبب شده تا من از بسیاری از کارها ی دینی که روزی برایم ارزش بوده زده شوم .چه کنم؟ 3.با شرایط من برای همسریابی مناسب چه کاری بهتر است انجام دهم؟ ببخشید متن طولانی شد ولی هنوز هم سوالات بی شماری دارم.ممنون خواهش می کنم جواب رافقط برای خودم ارسال کنید....

با عرض سلام و تشکر از ارتباط شما با اين بخش
در مورد احساسي که نسبت و خودتان داريد بايد بگويم که بسياري از احساسات ما با واقعيت فاصله زيادي دارد که خيلي وقت ها پيش آمده که احساسي نسبت به رفتار يک فردي داشته ايم بعداً فهميده ايم که اشتباه فکر کرده ايم سن 22 سال در موقعيت کنوني سن بالايي نيست و شما مي توانيد شرايط تحصيلي و شغلي مناسبي را براي خود ايجاد کنيد اين پيگيري و پشت کار باعث کاهش تنش و وسوسه هاي جنسي مي شود زيرا درگيري ذهني نسبت به شغل و تحصيل باعث جابه جايي توجه و تمرکز از موضوع تحريک کننده به موضوع غير تحريک کننده مي شود. از طرفي شما بهتر است که تعاملات اجتماعي مناسبي را براي خودتان ايجاد کنيد زيرا در تعاملات اجتماعي ، رشد و آگاهي انسان زياد مي شود ولي در تنهايي فشارها و افکار وسوسه برانگيز بيشتر مي شود.
در مورد رابطه با پدر بهتر بود بيشتر توضيح مي داديد اما با توجه به متن ارسالي شما بهتر است با ديدن نقاط مثبت و خوبي هاي ايشان هر چند که اين خوبي ها کم باشد و افزايش ظرفيت و تحمل خودتان با گذشت و بخشش نسبت به پدر رفتار کنيد.
در مورد حاج علي اکبر تهراني و نظرات ايشان هيچ آشنايي نداريم بنابراين در اين زمينه نمي توانيم قضاوتي داشته باشيم ولي سعي کنيد با رعايت احترام در فضاي مناسب و با لحن مناسب با دوستتان صحبت کنيد و اگر استدلالي بر دفاع ايشان داريد مطرح کنيد ولي سعي کنيد رفتارهاي مذهبي و ديني خودتان را با توجه به منابع غني ديني و کتاب هاي مختلفي تقويت کنيد و رفتار معصومين را الگو قرار دهيد زيرا انسان هاي غير معصوم ممکن است لغزش هايي هم داشته باشند که باعث سردي شما شود.
در مورد همسريابي شما بهتر است مانند ديگران بعد از کسب شرايط اوليه و ضروري ازدواج از افراد و خويشاوندان خودتان و واسطه ها بخواهيد که دختر مناسبي را براي شما پيشنهاد کنند زيرا ما در مورد همسر يابي فعاليتي نداريم و از طرفي ديگر آگاهي و تسلط کامل از شرايط شما هم نداريم.
موفق باشيد.

صفحه‌ها