راه حل ازدواج

سلام. با ارزوی قبولی نماز و روزه ی همه ی مسلمانان . شدیدا به کمکتون نیاز دارم . لطفا در رابطه بامطالب زیر یاریم کنید: 1. 22 سال سن دارم و این روزها احساس عجیبی دارم و دائم فکر می کنم دارم از سن ازدواج بسیار دور می شم.منظورم از سن یعنی زمان مناسب .شرایط تحصیلی و شغلیم باعث شده نتوانم ازدواج کنم.از طرفی نیاز جدی به حضور یک همراه در زندگیم دارم.نه تنها از لحاظ جنسی بلکه بیشتر از لحاظ عاطفی .پدرم اصلا با من صحبتی راجع به نیازهایم نمی کند و دائم دل مرا می شکند.اهل بیرون رفتن از خانه نیستم و تنها سرگرمیم دنیای مجازی رایانه شده است.حالا با این شرایط غم این جای خالی را چگونه در زندگیم پر کنم؟ اهل سیگار هم حتی نیستم و به قول فامیل پسر پاکی هستم . 2.دوستی دارم از مریدان حاج علی اکبر تهرانی ، وی هم اتاق من در شهری است که تحصیل می کنم . رفتار تعصبانه ی شدید او نسبت به کلام حاج آقا و همجنین برداشت های غلط وی از ایشان سبب شده تا من از بسیاری از کارها ی دینی که روزی برایم ارزش بوده زده شوم .چه کنم؟ 3.با شرایط من برای همسریابی مناسب چه کاری بهتر است انجام دهم؟ ببخشید متن طولانی شد ولی هنوز هم سوالات بی شماری دارم.ممنون خواهش می کنم جواب رافقط برای خودم ارسال کنید....

با عرض سلام و تشکر از ارتباط شما با اين بخش
در مورد احساسي که نسبت و خودتان داريد بايد بگويم که بسياري از احساسات ما با واقعيت فاصله زيادي دارد که خيلي وقت ها پيش آمده که احساسي نسبت به رفتار يک فردي داشته ايم بعداً فهميده ايم که اشتباه فکر کرده ايم سن 22 سال در موقعيت کنوني سن بالايي نيست و شما مي توانيد شرايط تحصيلي و شغلي مناسبي را براي خود ايجاد کنيد اين پيگيري و پشت کار باعث کاهش تنش و وسوسه هاي جنسي مي شود زيرا درگيري ذهني نسبت به شغل و تحصيل باعث جابه جايي توجه و تمرکز از موضوع تحريک کننده به موضوع غير تحريک کننده مي شود. از طرفي شما بهتر است که تعاملات اجتماعي مناسبي را براي خودتان ايجاد کنيد زيرا در تعاملات اجتماعي ، رشد و آگاهي انسان زياد مي شود ولي در تنهايي فشارها و افکار وسوسه برانگيز بيشتر مي شود.
در مورد رابطه با پدر بهتر بود بيشتر توضيح مي داديد اما با توجه به متن ارسالي شما بهتر است با ديدن نقاط مثبت و خوبي هاي ايشان هر چند که اين خوبي ها کم باشد و افزايش ظرفيت و تحمل خودتان با گذشت و بخشش نسبت به پدر رفتار کنيد.
در مورد حاج علي اکبر تهراني و نظرات ايشان هيچ آشنايي نداريم بنابراين در اين زمينه نمي توانيم قضاوتي داشته باشيم ولي سعي کنيد با رعايت احترام در فضاي مناسب و با لحن مناسب با دوستتان صحبت کنيد و اگر استدلالي بر دفاع ايشان داريد مطرح کنيد ولي سعي کنيد رفتارهاي مذهبي و ديني خودتان را با توجه به منابع غني ديني و کتاب هاي مختلفي تقويت کنيد و رفتار معصومين را الگو قرار دهيد زيرا انسان هاي غير معصوم ممکن است لغزش هايي هم داشته باشند که باعث سردي شما شود.
در مورد همسريابي شما بهتر است مانند ديگران بعد از کسب شرايط اوليه و ضروري ازدواج از افراد و خويشاوندان خودتان و واسطه ها بخواهيد که دختر مناسبي را براي شما پيشنهاد کنند زيرا ما در مورد همسر يابي فعاليتي نداريم و از طرفي ديگر آگاهي و تسلط کامل از شرايط شما هم نداريم.
موفق باشيد.