رسانه

در چهارمین جلسه درس گفتارهای سبک زندگی مطرح شد
این جلسه از سلسله جلسات سبک زندگی اسلامی با حضور دکتر سید مجید امامی در مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، چهارمین جلسه سبک زندگی با حضور کارشناسان پاسخگوی بخش های مختلف برگزار شد.
در این جلسه دکتر سید مجید امامی ضمن اشاره به کارکردهای اصلی رسانه که شامل رویکرد هم گرایی، تعاملی و محوریت دیداری بودن می باشد، مولفه ها و شاخص های هر یک را توضیح داد.
عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام در ادامه سه راهکار را برای مواجهه فعال با رسانه را اینطور بیان کرد: اصلاح سواد رسانه، مصرف همراه با تولید محتوا و تفکر انتقادی. و در ادامه به ذکر مصادیق هر یک از راهکارها پرداخت.
شایان ذکر است که این دوره که مصوب میز سبک زندگی اسلامی بوده و در 5 جلسه 4 ساعته با عناوین سبک زندگی، از مسأله تا نظریه، اقتصاد سیاسی زندگی، ازبحران تا درمان، تولد در جهانی دوباره، از هویت تا مصرف، صنایع فرهنگی، کالا و خدمات زندگی؛ قبیله های برند و معیشت و معنویت، از فقه تا اخلاق زندگی روزمره برگزار می شود و در انتها در قالب ویژه نامه توسط مرکز ملی پاسخگویی عرضه خواهد شد.
جلسه پنجم نیز در تاریخ 16 اسفند از ساعت 8 تا 11 در سالن جلسات مرکز ملی پاسخگویی برگزار خواهد شد.

حضور در رسانه است که با ارائه موضوع و محتوا در رسانه­ هاي ديداري و شنيداري
پاسخگویی رسانه ای

از جمله فعاليت­هاي مرکز ملّي پاسخگويي به سؤالات ديني، حضور در رسانه است که با ارائه موضوع و محتوا در رسانه­ هاي ديداري و شنيداري همچون رسانه ملّي، پيام نماي شبکه 2، راديو معارف و راديو قرآن اقدام به پاسخگويي به سؤالات مطرح شده مي نمايد.