حمزه عبدی

از سوی گروه علمی مشاوره و روانشانسی مرکز ملی پاسخگویی برگزار شد:
به همت مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی دوره مقدماتی کارگاه تخصصی آسيب شناسي ويژه دانشجويان رشته هاي روانشناسي و مشاوره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی این کارگاه یک روزه با حضور دكتر حمزه عبدي «مدیر گروه روانشناسی دارالحدیث» برگزار شد.

در این کارگاه سرفصل هاي مهم بررسي آسيب هاي رشدي عصبي، آسيب شناسي اختلالات سايكوتيك و آسيب شناسي اختلالات خلقي اضطرابي بصورت حضوری و مجازی ارائه شد.

شرکت کنندگان در این کارگاه ضمن آشنایی عملی با موضوعات مهم روانشناسی، نفرات برتر در اولویت جذب به عنوان کارشناس پاسخگو در گروه مشاوره و روانشناسی مرکز ملی پاسخگویی قرار خواهند گرفت.

توسط گروه علمی مشاوره مرکز ملی پاسخگویی صورت گرفت:
در این کارگاه دو روزه ویژه طلاب و دانشجویان رشته مشاوره و روانشناسی شیوه های تغییر رفتار با رویکرد رفتار درمانی بعنوان مقدمه ای برای درمان شناختی رفتاری مطرح گر

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، در این کارگاه دو روزه طی 16 ساعت دکتر حمزه عبدی «مدیر علمی بخش مشاوره و مسئول بخش مشاوره حضوری مرکز ملی پاسخگویی» به بیان شیوه های تغییر رفتار با رویکرد رفتار درمانی به صورت کارگاهی پرداخت.

مبانی تغییر رفتار و مبانی نظری رفتار درمانی، شیوه های افزایش رفتار مطلوب و کاهش رفتار نامطلوب (استفاده از خاموشی و تقویت افتراقی برای کاهش رفتارهای مشکل آفرین)، شیوه های آموزش مهارت های رفتاری (الگودهی، آموزش، تمرین و پسخوراند)، درمان های بیزاری آور (شرطی سازی بی زاری آور ، حساسیت سازی)، شیوه های کاهش ترس و اضطراب، مدیریت خود و تغییر رفتار شناختی از اهم سرفصل های مطرح شده در این کارگاه بود.

شایان ذکر است که این کارگاه ها از سوی گروه علمی مشاوره و روانشناسی مرکز ملی پاسخگوی به طور پیوسته با هدف بهره مندی از تکنیک های مشاوره در دوره های کوتاه مدت در حال برگزاری است و شرکت کنندگان با احراز شرایط، اولویت جذب در قسمت مشاوره تلفنی و آنلاین(برخط) مرکز ملی پاسخگویی را خواهند داشت.

مدیر علمی گروه مشاوره و روانشناسی مرکز ملی پاسخگویی موفق به اخذ بالاترین تاییدیه صلاحیت فعالیت حرفه ای در مشاوره و روانشناسی گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، جناب آقای دکتر حمزه عبدی «مدیر علمی گروه مشاوره و روانشناسی مرکز ملی پاسخگویی» در کمیسیون تخصصی روان‌شناسی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران موفق به تایید صلاحیت علمی و صدور مجوز فعالیت حرفه‌ای مشاوره تخصصی روان‌شناختی گردید.

شایان ذکر است که این مدرک بالاترین تاییدیه صلاحیت فعالیت حرفه ای در مشاوره و روان درمانی تخصصی در کشور است.

همچنین یادآوری این نکته لازم می‌نماید که دکتر عبدی به طور پیوسته بصورت هفتگی جلسات متنوعی را پیرامون ارتقاء علمی و مهارت پاسخگویان بخش مشاوره و روانشناسی در سه کارگروه تخصصی برگزار می نماید.

مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی ضمن تبریک به آقای دکتر عبدی، توفیق روز افزون برای ایشان و همکاران پاسخگو بخصوص در زمینه مشاوره آرزومند است.

توسط گروه علمی روان شناسی و مشاوره مرکز ملی پاسخگویی صورت گرفت
مدیر علمی گروه مشاوره و رواشناسی مرکز ملی پاسخگویی از برگزاری کارگاه دو روزه زوج درمانی در ساختمان آموزش دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی، دکتر عبدی ضمن اعلام برگزاری این کارگاه دو روزه که در تاریخ 20 و 21 تیرماه به مدت 16 ساعت برگزار گردید، از استقبال خوب کارشناسان بخش مشاوره و روانشاسی مرکز خبر داد.

وی در خصوص سرفصل های دوره افزود: مباني و اصول زوج درماني شناختي رفتاري، ارزيابي در زوج درمانی شناختی رفتاری، ساختار و فنون رفتاري در زوج درماني شناختي رفتاري، فنون شناختي در زوج درماني شناختي رفتاري از عناوین اصلی این دوره بود.

مدیر علمی گروه مشاوره و روانشناسی مرکز در ادامه افزود: روز اول بیشتر مباحث نظری همچون مولفه های رفتاری در رابطه همسران، رفتارهای مثبت و منفی میان زوجین، رفتارهای مثبت جزئی و رفتارهای مثبت عمده، رفتارهای مثبت ابزاری و رفتارهای مثبت ابرازی و سهم نسبی هر کدام در روابط نزدیک، عوامل شناختي و هیجانی در مشکلات زوج و خانواده، الگوهای تعاملی ارتباط همسران، و ارزیابی و ابزار آن مطرح شد و روز دوم اختصاص به بیان و تشریح مباحث کاربردی و تکنیکال داشت. انواع فنون درمانی در زوج درمانی شناختی رفتاری مثل فنون رفتاری، فنون شناختی و فنون هیجانی، از جمله مباحث مربوط به جلسات روز دوم بود. ضمناً کارگاه به صورت کاملاً تعاملی و مشتمل بر role play  اجرا شد.

دکتر حمزه عبدی برگزاری این دوره توسط استاد توانمند سرکار خانم فرشته موتابی را از دیگر ویژگی های اثرگذار این دوره برشمرد و افزود: وی دارای مدرک دکترای روان‌شناسی بالینی از دانشگاه تهران و عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی می باشند. همچنین در کارنامه خود برگزاری ده ها کارگاه آموزشی موفق در حوزه های مختلف روانشناسی را دارد.

مدیر علمی گروه مشاوره مرکز ملی پاسخگویی در پایان ضمن تشکر از استاد دوره خانم دکتر موتابی و برگزار کنندگان آقایان اصفهانیان، شمس و تیمورنژاد، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه یکی از مسائل پربسامد در حیطه مشاوره مسائل و مشکلات مربوط به روابط همسران می باشد، مباحث طرح شده در این کارگاه در حیطه پاسخگویی بسیار سودمند و کاربردی خواهد بود.