افزایش حجم پرسشهای مردم در ماه مبارک رمضان ما را بر آن داشت که زمینه ای را فراهم کنیم تا از فعالیتهای ۳نفر از کارشناسان مرکز ملی قم در مشهد بهره مند شویم
علی‌اکبر روحانی‌مقدم

گروه فضای مجازی: مدیر بخش تلفنی و مدیر داخلی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی، جزئیات فعالیت بخش‌های مختلف این مرکز ملی طی آذرماه سال جاری را اعلام کرد و گفت: پاسخگویان ما در آذرماه سال جاری بیش از ۲۸ هزار مراجعه‌ را پاسخ گفته‌اند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر روحانی‌مقدم، مدیر بخش تلفنی و مدیر داخلی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، جزئیات فعالیت بخش‌های مختلف این مرکز ملی طی آذرماه سال جاری را اعلام کرد و گفت: پاسخگویان ما در آذرماه سال جاری بیش از 28 هزار مراجعه‌ را پاسخ گفته‌اند.

وی ادامه داد: 15 هزار و 790 مورد سؤال پیامکی، دو هزار و 832 مورد ارتباط آنلاین، 468 سؤال مطرح شده از طریق سایت و 9 هزار و 84 مورد برقراری تماس تلفنی از جمله‌ این موارد بوده است.
مدیر بخش تلفنی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی افزود: سؤالات مطرح شده از طریق تماس تلفنی طی هزار و 102 نفر ساعت فعالیت پاسخ داده شده است که میانگین هشت تماس در هر ساعت را نتیجه می‌دهد که نسبت به ماه گذشته 10 درصد رشد داشته است.

وی با مثبت ارزیابی کردنِ میانگین برقراری روزانه 400 تماس تلفنی با مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی و همچنین میانگین 735 مورد پاسخگویی در فضای مجازی اظهار کرد: پشتیبانی از زائران پیاده رضوی و مبلغلن فعال در دهه آخر صفر و تولید محتواهای فرهنگی مذهبی از جمله نرم افزار «زیارت آفتاب» از جمله اقدامات صورت گرفته در مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی در ماه اخیر بوده است.

حجت‌الاسلام روحانی‌مقدم حضور مبلغان در صف مقدم تبلیغ و پاسخگویی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: ممکن نیست مبلغی در تمامی حوزه‌های دینی متخصص باشد لذا ما بر این اساس حمایت حداکثری از مبلغان خدمت‌رسان به زائران پیاده رضوی را در دستور کار قرار دادیم.
مدیر بخش تلفنی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی در پایان اظهار کرد: پاسخگویی تلفنی به سؤالات دینی مردم از 8 صبح تا 8 شب در این مرکز صورت می‌گیرد که مردم برای برقرار تماس با پاسخگویان این مرکز می‌توانند با شماره تلفن 096400 تماس گیرند.

یادآور می‌شود، مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی خراسان رضوی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی، آماده پاسخگویی به سؤالات مردم در حوزه‌های مشاوره خانواده، ازدواج، کودک و نوجوان، اخلاق، احکام شرعی، علوم قرآن و حدیث، کلام و اعتقادات، تاریخ اسلام، شبهات دینی، مشاوره دینی و احکام شرعی و... به چهار شیوه ارتباط تلفنی با شماره 096400، به شکل عضویت در سایت eporsesh.com و ارسال سؤال از طریق پیامک به شماره 30007461 و دریافت جواب سؤالات به صورت زنده در بخش «گفتگوی زنده» سایت است.