پاسخ ارائه شده به سؤالِ یک پرسشگر با مشخصات خاص است. در صورتی که سؤال یا ابهامی برای شما ایجاد شده از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.

هنگام تحریک جنسی زنان مایعی لزج ازآنها دفع میشود آیا بعد از دفع این مایع احتیاجی به غسل کردن هست؟

با سلام و آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما در اين ماه عزيز؛ و تشكر به خاطر ارتباطتان با اين مركز؛
احتياجي به غسل نيست.
هر مايع و آبى كه از انسان خارج شود، منى نيست. آب هاى ديگرى، حتى با شهوت هاى جزئى از انسان خارج مى شود كه به آن ها مَذى مى گويند و پاك است و احتياج به غسل جنابت ندارد. گاهى با شوخى ، يا نگاه كردن، يا فكر و صحبت در مورد مسايل جنسي، آبى از انسان خارج مى شود، كه تا يقين نداشته باشد منى است يا علائم منى را نداشته باشد، غسل كردن واجب نيست، و بايد آن آب را پاك به حساب آورد.(1)
نشانه جنابت در خانم ها و يا دختران، آن است که در اثر تحريک جنسي به اوج شهوت جنسي برسند . در اين حالت مايعي خارج شود. فرق نمي کند در خواب باشد يا در بيداري باشد . در غير اين صورت جنب نمي شوند.
دختران يا خانم ها در غير از نزديکي با شوهر، به ندرت جنب مي شوند . کم تر اتفاق مي افتد که مني از آن ها خارج شود . فقط در صورتي که از نظر جنسي به حدي تحريک شوند که به حالت رعشه جنسي و يا ارگاسم (يعني اوج شهوت) برسند و در اين حالت مايعي از آن ها خارج شود، جنب مي شوند . بايد غسل کنند،
در غير اين حالت آنچه خارج مي شود، پاک است و نيازي به غسل ندارد. يعني اگر دختري در اوج شهوت نباشد و مايع خارج شود ،پاک است و يا به اوج شهوت برسد و مايع خارج نشود، باز هم جنب نمي‌شود. اگر شک کند که به اوج شهوت رسيده يا نه و مايع خارج شود، با فرض شک باز حکم جنابت را ندارد . غسل لازم نيست.
منظور از اوج لذت جنسي، مرحله آخر شهوت است که وقتي به آن حالت مي رسند ،تقريبا از نظر جنسي بعد از آن ارضا مي گردند وتخليه مي شوند .
پي نوشت:
1. آيت الله خامنه اي، استفتائات، سؤال 171.