پاسخگو

به مناسبت شهادت رئیس جمهور و هیئت همراه
رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در پیامی شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان را تسلیت گفت
پیام تسلیت رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، در پی شهادت حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم رئیسی و هیئت همراه، رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی پیام تسلیتی منتشر کرد.

متن پیام حجت الاسلام دکتر محمد جواد اصغری بدین شرح است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین
وَ مَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهاجِراً إِلَى اللهِ‌ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللهِ‌ وَ كانَ اللهُ‌ غَفُوراً رَحيماً   (نساء: 100)
بار دیگر ایران عزیز متحمل مصیبتی سخت و جانکاه شد و در برابر امتحانی بزرگ از جانب خدای متعال قرار گرفت. ملت مقاوم و شهید پرور ایران رئیس جمهوری دانشمند، مجاهد ، شجاع، انقلابی، مردمی و مکتبی را به همراه جمعی از بهترین فرزندان این سرزمین تقدیم راه حق و عدالت نمود.

در این میان خدمتگزاران مرکز ملی پاسخگویی که دلسوزی و همراهی رئیس جمهور شهید حجت الاسلام و المسلمین رئیسی را در راه پیشرفت و تعالی فعالیت های فرهنگی و دینی و دفاع از کیان شریعت اسلام و مذهب نورانی تشیع با جان و دل لمس نموده اند رنجی مضاعف و داغی سنگین تر را بر دل و جان خویش احساس می کنند که تحمل آن را با مطالبه صبر ویژه از جانب خداوند که آرامش بخش قلبها است مسالت دارند.

اینجانب به نمایندگی از طرف همکاران و کارشناسان محترم، شهادت رییس جمهور خدمتگزار، وزیر امور خارجه انقلابی دکتر امیر عبداللهیان، آیت الله آل هاشم امام جمعه محبوب تبریز، استاندار محترم آذربایجان شرقی و بقیه همراهان را به محضر قطب عالم امکان حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب مد ظله العالی ، ملت عزیز و شهید پرور و همه بازماندگان این عزیزان تسلیت عرض نموده و علو درجات و رضوان الهی را برای ارواح طیبه این شهدا مسئلت می نمایم. 

از خدای متعال خاضعانه و ملتمسانه می خواهیم سنگینی این مصیبت را بر رهبر معظم انقلاب، ملت شهیدپرور و خانواده این عزیزان آسان گرداند و این فقدان دردناک را با عنایات خاصه اش به بهترین وجه جبران نماید.

محمد جواد اصغری

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی

از سوی مرکز ملی پاسخگویی صورت گرفت؛
پاسخگویی به سوالات و شبهات به دو زبان ترکی و عربی در بخش تلفنی مرکز ملی پاسخگویی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد اصغری «رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی» با اعلام این خبر افزود: بنا بر مصوبه شورای سیاست گذاری مرکز مبنی بر پاسخگویی به هموطنان ترک زبان و عرب زبان، مرکز اقدام به شناسایی کارشناسان پاسخگو به این زبان ها و ارائه آموزش های لازم نمود و پس از راه اندازی زیرساخت های فن آوری، این امکان را به سامانه پاسخگو اضافه کرد.

وی ادامه داد: این تصمیم ناشی از نیازسنجی صورت گرفته و با توجه به درخواست مکرر مخاطبان برای راه اندازی پاسخگویی عربی و ترکی صورت گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم خاطر نشان کرد: در مرحله نخست پاسخگویی این زبان ها در دو بخش احکام شرعی و مباحث اعتقادی ویژه هم وطنان داخل کشور می باشد و در آینده به دیگر گروه های پاسخگویی مرکز گسترش خواهد یافت.

شایان ذکر است مخاطبان محترم برای استفاده از این قابلیت جدید می توانند با شماره تلفن 096400 تماس گرفته و از زمان بندی کارشناسان پاسخگو به این دو زبان مطلع شوند.