در مصاحبه با مدیر علمی گروه مشاوره و روانشناسی مرکز ملی پاسخگویی مطرح
در این مصاحبه دکتر حمزه عبدی توضیحاتی راجع به بخشی از فعالیت های بخش مشاوره و روانشناسی مرکز ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگوی به سؤالات دینی، دکتر حمزه عبدی، مدیر گروه مشاوره و روانشناسی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در مصاحبه ای به تشریح برخی از فعالیت های این گروه پرداخت.

در ابتدای مصاحبه وی با اشاره به راه اندازی مرکز مشاوره حضوری در مرکز ملی، دو بُعد اهمیت این مرکز را اینطور برشمرد: اهمیت بُعد دینداری در ارائه مشاوره ها که بسیار برای متدینین مهم است و از آنجا که مشاوران مرکز دارای هر دو مدرک حوزوی و دانشگاهی هستند، قابلیت اعتماد عموم مردم را بیشتر کرده است. از طرفی آموزش نیروهای مرکز با بیس بالینی مشاوره که کمک شایانی به ارائه مشاورهای تلفنی می دهد.

دکتر حمزه عبدی با اشاره به استقبال از این مرکز افزود: مشاوره حضوری می تواند مقدمه ای باشد که در مشاورهای بعدی با دریافت نوبت به صورت تلفنی صورت گیرد و این برای مراجعین غیر ساکن در قم بسیار حائز اهمیت است.

مدیر علمی گروه مشاوره و روانشناسی مرکز در باب مزایای این مرکز ادامه داد: الزام به رعایت مسائل مذهبی و فرهنگی، پشتوانه ده ساله پاسخگویی در حوزه مشاوره و استفاده از کارشناسان مجربی که سطوح علمی حوزوی و دانشگاهی را طی کرده اند و اندوخته مرکز که روزانه صدها سوال از کل کشور دریافت می شود، بخشی از مزایای این مرکز می باشد.

مدیر علمی گروه مشاوره و روانشناسی مرکز افزود: در حقیقت مشاوره حضوری با رویکرد بالینی در کنار مشاوره تلفنی که در مرکز وجود داشت، و طرح جدید آموزش مهارتی خانواده چرخه مشاوره را در مرکز تکمیل کرده است.

وی ادامه داد: سعی بر آن شده که با تسلط به متون اسلامی، به اعتقادات مخاطبین به معنای واقعی احترام بگذاریم و کارشناسان دانش این مهارت را دارند و بدنبال آن هستیم که رویکرد معنوی و مذهبی در مشاوره هایمان بیشتر گردد و این مشاوره ها مبتنی بر متون دینی خودمان باشد.

 

دکتر عبدی در بخش دیگری از مصاحبه به راه اندازی بخش آموزش های مهارتی در زمینه خانواده اشاره کرد و افزود: در واقع آموزش مکمل مشاوره و بلکه مقدم بر مشاوره است و اگر آموزش قوی باشد، به مشاوره منجر نخواهد شد. و بنابراین ابتدا با آموزش خانواده شروع کردیم با استفاده از کارشناسان مرکز که باز هم پشتوانه علمی حوزوی و دانشگاهی داشته و همچنین چندین سال سابقه پاسخگویی را در کارنامه خود داشته اند.

مدیر عملی گروه مشاوره و روانشناسی مرکز عناوین آموزش ها را اینطور برشمرد: آموزش های پیش از ازدواج، مهارت های همسرداری، فرزندپروری و مهارتهای زندگی چهار بخش آموزش ها می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان جهت ثبت نام می توانند همه روزه از ساعت 16 الی 19 با شماره

 55 55 83 37 - 025تماس حاصل فرمایند و محل برگزاری دوره ها، ساختمان شماره دو مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی واقع در خیابان معلم، معلم ۱۰، کوچه ۳ خواهد بود.

همچنین مشاوره حضوری هم همه روز از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16 الی 19 در محل ساختمان شماره دو دایر بوده و جهت گرفتن نوبت می توانند با شماره 55 55 83 37 - 025 تماس حاصل فرمایند.

شایان ذکر است که مشاوره در این مرکز با تخفیف 35 تا 50 درصد انجام می گیرد.