بازدید رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از مرکز ملی پاسخگویی؛
در این بازدید گزارشی از روند فعالیت های مرکز ملی پاسخگویی ارائه و در مورد راهکارهای تعامل بیشتر، بحث و تبادل نظر شد.
دکترآقاتهرانی - مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، در ابتدای جلسه حجت الاسلام مخدوم «مدیر کل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی» و حجت الاسلام دکتر اصغری «رئیس مرکز ملی پاسخگویی» گزارشی از فرایند پاسخگویی به سوالات دینی و شبهات ارائه کردند. همچنین گزارشی از فعالیت های مرکز ملی در حوزه تولیدات مکتوب و نرم افزاری و نیز چالش‏ها و مشکلات حوزه پاسخگویی در کشور و ضرورت برنامه‏های آموزشی مراکز حوزوی در این زمینه ارائه شد.

در این دیدار حجت الاسلام دکتر آقا تهرانی ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته در مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، پاسخگویی دینی را امری مقدس برشمرد که وجه تمایز آن با نگاه سکولار، ارائه نگاه جدیدی نسبت به دین و رابطه آن با دنیا است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن برخی موهبت های انقلاب اسلامی، ایجاد فضای روشنگری و تبیین مسائل اسلامی را از مهم ترین آن موارد عنوان کرد که بزرگانی همچون امام راحل (رض)، شهید مطهری شهید بهشتی و مرحوم آیت الله مصباح  و آیت الله جوادی در گسترس این فضا نقش کلیدی داشتند.

حجت الاسلام آقا تهرانی در انتها خاطر نشان کرد ارتقای کمی و کیفی پاسخگویی دینی باعث رشد و افزایش سطح فرهنگ دینی جامعه خواهد شد و برای این موضوع کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی آمادگی همکاری خود را اعلام می دارد.