از سوی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی صورت گرفت
کتاب «درسنامه عروه، ترجمه و تبیین احکام بانوان» توسط مرکز ملی پاسخگویی نمایندگی خراسان رضوی تالیف و منتشر شد.
درسنامه درسنامه عروه ترجمه و تبیین احکام بانوان

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی کتاب «درسنامه عروه، ترجمه و تبیین احکام بانوان» به قلم حجت الاسلام سید عباس دیانت و جمعی از مولفان چاپ و در اختیار کارشناسان و مردم عزیز قرار گرفت.

این کتاب مسیری نو در عرصه فقه پاسخگویی عمومی است که به همت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی نمایندگی خراسان رضوی، تالیف و چاپ شد.

حجت الاسلام سید عباس دیانت «رئیس نمایندگی خراسان رضوی مرکز ملی پاسخگویی نمایندگی» درباره این کتاب گفت: تجربۀ پاسخگویی در این سال‌ها به ما آموخته است که برای فهم دقیق مسائل شرعی و انتقال آن به پرسشگران مطالعۀ کتب فتوایی مانند توضیح المسائل و متون پایه‌ای‌تر مثل تحریرالوسیله و منهاج‌الصالحین به تنهایی کافی نیست؛ بلکه در بعضی از موارد باید یک پله بالاتر رفت و روایات و کتب استدلالی را مورد بررسی و دقت قرار داد.

وی افزود: این اولین اثر تولیدشده مبتنی بر این نگاه است و حاصل درس‌هایی است که در طول دو سال، در هم‌اندیشی‌های فقه بانوان مرکز ملی پاسخگویی نمایندگی خراسان رضوی، ارائه شده است.

حجت الاسلام دیانت با بیان نوآوری‌هایی که در این کتاب اتفاق افتاده است افزود: مهم‌ترین این نوآوریها، ارائۀ روشی نو در تبیین احکام است.

وی در خصوص سایر ویژگی های این اثر گفت:

1-اعراب‌گذاری متن عروه و ترجمۀ دقیق و روشن این متن که با دقت انجام گردید؛

2-ترجمۀ تعلیقه‌های امام خمینی (ره) و آیات عظام سیستانی و مکارم؛

3-ترجمۀ روایات؛

4-ساده‌سازی مطالب؛

5-تبیین دقیق نکات مبهم و پیچیدۀ مباحث بانوان؛

6-تمرین‌های کاربردی در انتهای هر مسئله؛