نرم افزار

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی حجت الاسلام والمسلمین علی مخدوم «رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی» با اعلام این خبر افزود: با توجه به سوالات مکرر هم وطنان عزیز پیرامون بیماری اخیر برآن شدیم تا مهمترین پرسش و پاسخ ها را در قالب نرم افزاری اندرویدی در اختیار مردم عزیز قرار دهیم.

نرم افزار تقویم «شمیم یار» به عنوان اولین تقویم مذهبی، رایانه ای توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه عملیه قم، با محتوایی جامع طراحی شده است. در طی پنج سال از تولید این تقویم مذهبی دسکتاپ، دانلود بیش از یک میلیون بار آن در هر سال، نشان دهنده کارائی و علاقه کاربران می باشد.
این تقویم امکانات متعددی از جمله موارد ذیل را داراست؛
- ارائه تقویم روزانه، ماهانه و فصلی، به همراه رویدادهای مناسبتی شمسی، قمری و میلادی بهمراه یک شرح مختصر برای هر رویداد.

مطلب ارسالی شما بعد تایید مدیریت در سایت نمایش داده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی، در آستان ولادت پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت اسلامی نرم افزار «پیامبر مهربانی» با امکانات ویژه توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی طراحی و منتشر شد.

نرم افزار «پیامبر مهربانی» که در قالب ویندوز عرضه شده بود، جهت استفاده آسان تر کاربران نسخه اندروید آن نیز عرضه گردید.

پیامبر مهربانی شامل شامل 420 پرسش و پاسخ پیرامون شخصیت والای پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم می باشد که توسط کارشناسان بخش مکتوب مرکز تهیه شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی، نرم افزار «خانواده سالم» با امکانات ویژه توسط نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در خراسان رضوی تولید و منتشر شد.

این نرم افزار شامل موضوعات مورد نیاز خانواده در بخش های خانواده و آسیب ها، مهارت های زندگی، خانواده و سبک زندگی، اخلاق در خانواده، ازدواج، فرزندان، مشاوره و خانواده و سواد رسانه می باشد.

در هر یک از بخش های اصلی به تناسب عناوین زیرمجموعه ذکر شده و برای هر یک توضیحاتی با رویکرد اجرایی در خانواده مطرح شده است.

از دیگر مزایای این نرم افزار می توان به گرافیک زیبا، کاربری آسان و تنظیمات مورد نیاز کاربر اشاره کرد.

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در زمینه پاسخگویی به سوالات دینی در زمینه های تخصصی علاوه بر دریافت پاسخ سوالات و رفع شبهات از آموزه‌های دینی، ارتباط مستقیم و بی‌واسطه ای را با متخصصان و کارشناسان حوزه علمیه تجربه می‌کنند که این تجربه هم اعتماد آنها به یک مرکز پاسخ‌گویی دینی حوزوی را افزایش داده و هم به آرامش و اطمینان درونی آنها در مواجهه با پرسش‌ها و شبهات موجود کمک می کند.

این مرکز با استفاده از اساتید و محققین حوزه علمیه و با هدف پاسخگویی تخصصی به سوالات دینی اقشار مختلف جامعه، کارشناسان خود را در گروه هایی تخصصی سازماندهی کرده و مشغول انجام وظیفه می باشند که عبارتند از:

نرم افزار تقویم «شمیم یار» به عنوان اولین تقویم مذهبی، رایانه ای توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه عملیه قم، با محتوایی جامع طراحی شده است. در طی شش سال از تولید تقویم مذهبی دسکتاپ، دانلود بیش از یک میلیون بار آن در هر سال، نشان دهنده کارائی و علاقه کاربران می باشد. لذا برآن شدیم تا نسخه اندروید این تقویم را نیز تولید و در اختیار مخاطبان قرار دهیم.
این تقویم امکانات متعددی از جمله موارد ذیل را داراست؛ - ارائه تقویم روزانه، ماهانه و فصلی، به همراه رویدادهای مناسبتی شمسی، قمری و میلادی بهمراه یک شرح مختصر برای هر رویداد.

نرم افزار «پیامبر مهربانی» شامل 420 پرسش و پاسخ پیرامون شخصیت والای پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم می باشد که توسط کارشناسان بخش مکتوب تهیه شده است.

این نرم افزار شامل بخش های زندگانی، سیره و سنت، ویژگی ها و فضائل، معجزات، همسران و فرزندان، اصحاب و یاران، حوادث پس از رحلت، کلام و سخنان، قرآن و پیامبر اسلام و سایر مباحث می باشد.

لازم به ذکر است منابع استفاده شده در پاسخ ها در این نرم افزار در پی نوشت پاسخ ها ذکر شده است که علاوه بر ایجاد اطمینان بیشتر برای پرسش کننده، برای محققین هم بسیار مفید و موثر می باشد.

 

این نرم افزار پیرامون بحث عاشورا می باشد و شامل پرسش و پاسخ هایی پیرامون زندگانی، کلام و سخنان، فضائل، خانواده، قیام، عزاداری، مرقد و بارگاه، زیارت عاشورا و سایر مباحث می باشد.

از دیگر امکانات نرم افزار می توان به جستجوی سریع، حجم کم، امکان ارسال سؤال دسته بندی موضوعی ساده و گویا اشاره کرد.

صفحه‌ها