دختری 17 ساله‌‌ام که به پسر خاله‌‌ام علاقه‌مند هستم و به او گفتم، ولی نظرش را نگفته است، چگونه می‌توانم بفهمم که مرا دوست دارد؟

به نظر ما تا زمانی که دختر از علاقه پسر به خود مطمئن نشده، اظهار علاقه به او شایسته و به نفع دختر نمی‌باشد حتى اگر اطمینان به علاقه پسر داشته باشد، بهتر است ابراز علاقه توسط پسر صورت گیرد. اگر دختر بخواهد علاقه خود را به پس اظهار نماید، بهتر است این کار غیر مستقیم و از طریق واسطه (مثلاً مادر یا خاله) صورت گیرد، زیرا قانون طبیعی، مرد را خواستگار و عاشق زن قرار داده و زن را معشوق، بنابر این بهتر است به صورت روال طبیعی، مرد خواستگار زن باشد.
شاید برخورد سنگین خاله و برخی مخالفت‌ها نیز ریشه در همین موضوع داشته باشد. اما شما راهی رفتید که اگر چه غیر طبیعی بوده، اما انجام شده است. از این به بعد باید سعی نمایید رفتارتان منطقی و معقولانه باشد.
حالا نوبت پسر خاله است که موافقتش را اعلام کند. اگر شما را دوست داشته باشد، خواه ناخواه ابراز خواهد کرد. از طرز نگاه و رفتارش می‌توان فهمید که خواهان شما هست یا نه. صمیمی‌تر شدن او نمی‌تواند لزوماً به معنای عشق صادقانه باشد، مگر این که برای خواستگاری اقدام نماید. از سوی دیگر در نامه نوشته‌اید مادرتان مخالف است. اگر بر مخالفت خود جدی است، دیگر سزاوار نیست این موضوع را پیگیری کنید اما اگر موافقتش را اعلام کند، با توجه به این که مادرتان، خاله ایشان است، از مادر بخواهید مسئله را مشخص کند. بنابراین ابهامی در کار نیست و لازم نیست بیش از این خود را اذیت کنید و نگران باشید.
به نظر می‌رسد مادرتان پل ارتباطی مطمئنی است، پس به وی اعتماد کنید و از او کمک بخواهید. به جای این که خودتان مستقیم و رو در رو با پسر خاله‌تان مواجه شوید و سخن بگویید، اجازه دهید دو خواهر وارد عمل شوند و تکلیف را معیّن نمایند.