به همت مرکز ملی پاسخگویی ومرکزمدیریت حوزه علمیه خواهران آذربایجان شرقی
دوره مقدماتی مهارت های پاسخگویی دینی با همکاری مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران آذربایجان شرقی برگزار شد.
دوره مهارت های پاسخگویی دینی در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام علی مخدوم

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پاسخگویی، دوره مقدماتی مهارت های پاسخگویی به همت مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، با حضور حضرت حجه الاسلام والمسلمین آل هاشم «نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبربز و رئیس حوزه های علمیه استان»، آیت الله سید احمد خاتمی «عضو جامعه مدرسین»، حجه الاسلام والمسلمین علی مخدوم «رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی» و حجه الاسلام والمسلمین روشن تن «مدیر مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران آذربایجان شرقی» در تبریز افتتاح شد.

در این مراسم آیت الله خاتمی با اشاره به اهمیت پاسخگویی دینی، تاکید کرد با توجه به تجارب و تخصص ویژه مرکز ملی پاسخگویی در این زمینه، برگزاری این دوره ها اقدامی شایسته و لازم است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه در ادامه با استفاده از آموزه های قرآنی گفت: عدم ورود بی مقدمه به پاسخگویی، وجود عنصر حق جویی و حق پذیری در سوال کننده و پاسخگو در سطحی شایسته و عدم سیاسی و جناحی شدن پرسش و پاسخ سه موضوع مهمی است که باید در پاسخگویی در نظر داشت.

حجت الاسلام آل هاشم «امام جمعه تبریز» در این جلسه با تشکر و قدردانی از طراحان و برگزار کنندگان این دوره، به شایستگی ها و استعدادهای علمی و تبلیغی بانوان طلبه اشاره کرد و اظهار داشت: امیدواریم با استفاده از ظرفیت قریب به 2000 طلبه خواهر در استان و اشتیاق و استعداد بسیاری از این دانش آموختگان، بتوان بخش مهمی از سوالات بانوان استان را پاسخ گفت.

شایان ذکر است این دوره پیرو توافق اداره کل دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی با هدف توانمندسازی خواهران دانش آموخته سطوح 3 و 4 طراحی و در این مرحله جهت گروه اول از اساتید و مبلغان فعال حوزه های خواهران استان به مدت سه روز اجرا می شود.