پاسخ ارائه شده در پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی دارید از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.
دعاي پيامبر اكرم (ص) هنگام فرستادن حضرت زهرا (س) به خانه بخت؟
چنين نقل کرده‌اند كه: هنگام ازدواج مولاي متقيان حضرت علي علیه‌السلام با دختر گرامي پيامبر اكرم صلوات‌الله‌علیه حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله عليها؛ پيامبر نزدشان...

دعاي پيامبر اكرم (ص) هنگام فرستادن حضرت زهرا (س) به خانه بخت حضرت علي (ع) چه بود؟

چنين نقل کرده‌اند كه: هنگام ازدواج مولاي متقيان حضرت علي علیه‌السلام با دختر گرامي پيامبر اكرم صلوات‌الله‌علیه حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله عليها؛ پيامبر نزدشان آمد و دست دخترش را در دست علي علیه‌السلام گذاشت و فرمود: مبارك كند خدا بر تو دختر رسول خدا را، فاطمه (سلام‌الله عليها) بهترين زن است و اي فاطمه، علي (سلام‌الله‌علیه) بهترين شوهر است... سپس حضرت به منزلشان رفت و فرمود: خدايا! فاطمه دختر من و محبوب‌ترین شخص نزد من است و خدايا علي برادر من و محبوب‌ترین شخص نزد من است، خدايا او را ولي خودت قرار ده... و مبارك كن براي او اهل و خانواده‌اش را و سپس فرمود: اي علي! برو نزد خانواده‌ات خدا مبارك گرداند. (1)

هم‌چنین در ديگر کتاب‌های تاريخي نقل‌های متفاوتي در مورد دعاي پيامبر گرامي اسلام هنگام فرستادن حضرت زهرا سلام‌الله عليها به خانه مولاي متقيان وجود دارد كه به دو مورد آن اشاره می‌شود.

1. رسول خدا صلوات‌الله‌علیه بعد از ازدواج حضرت زهرا سلام‌الله عليها با مولاي متقيان امام علي سلام‌الله‌علیه فرمود: خدا يا اين پيوند را بر اين زن و شوهر مبارك گردان، خدايا فرزندان خوبي نصيب آنان فرما! (2)

2؛ و در جاي ديگر نوشته‌شده است: ابتدا پيامبر صلوات‌الله‌علیه رو به علي سلام‌الله‌علیه كرد و فرمود: مبارك باشد براي تو دختر رسول خدا صلوات‌الله‌علیه، فاطمه بهترين زوجه است و سپس رو به دخترش كرد و فرمود: چه شوهر خوبي است علي سلام‌الله‌علیه و در ادامه هنگامی‌که داماد و عروس به خانه بخت رفتند، هر دو از كثرت شرم به زمين می‌نگریستند، پيامبر صلوات‌الله‌علیه وارد اتاق شد و ظرف آبي به دست گرفت و به‌عنوان تبرك بر سر و اطراف بدن دختر پاشيد و سپس در حق هر دو چنين دعا فرمود: پروردگارا اين دختر من و محبوب‌ترین مردم نزد من است، پروردگارا، علي نيز گرامی‌ترین مردم نزد من است، خدايا رشته محبت آن دو را استوارتر فرما و... (3)

پی‌نوشت‌ها:

1. علامه مجلسي، بحارالانوار، تهران انتشارات اسلاميه، ج 42، ص 96.

2. جعفر شهيدي، زندگاني فاطمه زهرا سلام‌الله عليها، ص 62.

3. جعفر سبحاني، فروغ ولايت، انتشارات صحيفه، چاپ اول، سال 1368 شمسي، ص 100.

حوزه فعالیت: