در این جلسه که با حضور حجه الاسلام ایزد پناه دبیر هیات امنای دفتر تبلیغات اسلامی تشکیل شده بود هر کدام از مدیران بخش های مختلف مرکز ملی، گزارش عملکرد بخش خود را خدمت ایشان ارائه دادند.
حجه الاسلام هاشمی رئیس بخش پشتیبانی مرکز به فعالیت‌های گروه پشتیبانی علمی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی که در دو شاخه آموزشی و پژوهشی صورت می‌گیرد اشاره نمودند.ایشان به نشست های علمی با محوریت پاسخ‌یابی دینی در راستای حل مسائل کلان فکری جامعه و شناخت، تحلیل و پاسخ‌یابی نیاز‌های فکری جامعه در مرکز نیز اشاره کرده و بیان نمودند که از وظایف بخش پشتیبانی علمی مرکز، ساماندهی فعالیت‌های پژوهشی است که با محوریت پاسخگویی به سؤالات و شبهات جامعه، برنامه ریزی و اجرا می شود و در ادامه نیز به تبیین عملکرد بخش پشتیبانی پرداختند.
حجه الاسلام دکتر قرائتی مدیر بخش مکتوب مرکز، ضمن ارائه عملکرد سال گذشته بخش مکتوب، گزارشی از راه اندازی سرویس های پاسخگویی ویژه به معلمان آموزش و پرورش را نیز ارائه نمودند. ایشان در ارائه گزارش خود بیان کردند که به دنبال درخواست رسمی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش جهت راه اندازی سرویس پاسخگویی ویژه معلمان آموزش و پرورش، سامانه ای تعریف شد که معلمان پرورشی استان ها می توانند در آن سامانه عضو شده و پس از تکمیل پروفایل خود در سامانه، سئوالات خود را ارسال نمایند و در حال حاضر امکان دسترسی همه استان ها به این سامانه فراهم شده و جهت سهولت کار، رابطینی که اکثرا از معاونین پرورشی استان ها می باشند نیز با این مرکز در ارتباط هستند.
در ادامه حجه الاسلام سقایی رئیس بخش تلفنی مرکز نیز با ارائه آمار بخش تلفنی و پیامکی به بیش از سه میلیون و نیم تماس مردم با سامانه 09640 در سال گذشته اشاره کردند و جزئیات عملکرد بخش تلفنی و پیامک را در این زمینه تشریح نمودند.
در ادامه حجه الاسلام ملکی مدیر بخش ارزیابی وآقای جعفری مدیر بخش اینترنتی مرکز نیز گزارشی از بخش های مرتبط با خود را ارائه نمودند.