پاسخ ارائه شده در پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی دارید از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.

سلام ممنون میشم پاسخ سوالمو به ایمیلم بفرستید هرچه سریعتر.من سالهاست که خود ارضایی دارم متاسفانه و همیشه هم سعی بر ترکش داشتم اما نشده گاهی خیلی شدت میگیره گاهی 15روز به 15روز خیلی دیگه بشه ... یکبار با یک پسر ارتباط سکس داشتم اما متاسفانه بعد از 1 ساعت هم ارضا نشدم هیچ لذتی نبردم البته چون اولین ارتباطم بود بسیار هم استرس داشتم و از کارم پشیمان بودم اما احساس می کنم بخاطر خودارضایی هایی بوده که در این سالیان انجام دادم الان 26سالمه و از 7سالگی خودارضایی داشتم به طرق مختلف از کم شروع شده و به زیاد هم رسیده که در این اواخر بوده پرده ام هم از نوع ارتجاعی هست به پزشک زنان هم مراجعه کردم پرده ام آسیبی ندیده با وجود انجام انواع روش های خودارضایی اما الان احساس می کنم واسه ازدواج مشکل پیدا کنم و اصلا توسط همسرم ارضا نشم این ترس داره منو دیوانه می کنه سعی بر ترکش دارم به طور کامل امیدوارم خدا هم کمکم کنه برام دعا کنید ولطفا جوابمو بدید زودتر که آیا ترک کامل خودارضایی موجب می شه که من به حالت طبیعی برگردم؟ یعنی با همسرم ارضا بشم؟ خیلی می ترسم لطفا کمکم کنید. چه مدت طول می کشه که من به حالت طبیعی برگردم و ارضا شدنم طبیعی بشه؟ چون ممکنه به زودی ازدواج کنم و به شدت می ترسم که هیچ لذتی با همسرم نداشته باشم و این باعث فروپاشی زندگی می شه! به شدت منتظر پاسختون هستم خواهش میکنم جوابمو بدید ممنونتون می شم. خدانگهدار

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما و سپاس از ارتباط تان با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
يقينا ارتباط جنسي اي كه با آن پسر داشته ايد كاملا اشتباه بوده است، و علاوه بر اينكه از نظر شرعي كار حرامي بوده است مي توانسته است كه ضررهاي جبران ناپذيري به شما وارد كند، لذا ضمن توبه از انجام آن كار، بايد مواظب باشيد كه ديگر چنين كاري را تكرار نكنيد.
يكي از آسيب هايي كه در اثر انجام استمنا، احتمال دارد كه ايجاد شود تغيير الگوي ارضاي جنسي است، اما با ترك استمنا، و ارضا شدن توسط همسر، به نظر مي رسد كه اين مسائل حل مي شود. البته بايد رابطه جنسي بين زن و شوهر، به صورت صحيح و كامل انجام شود تا زن نيز به ارگاسم برسد. هم چنين زن در هنگام رابطه جنسي مي تواند همان كاري را كه در استمنا انجام مي دهد با بدن همسرش انجام دهد و خودش را به ارگاسم برساند و اين از نظر شرعي حلال است و اشكالي ندارد.
در هر صورت شما بر روي ترك استمنا متمركز شويد تا حداقل جلوي ضررهاي بيشتر را بگيريد. در مورد ارضا شدنتان در بعد از ازدواج، نگران نباشيد. بعد از ازدواج، اگر مشكلي داشتيد به همان طريقي كه در بالا گفته شد خودتان را ارضاء كنيد و هم چنين مي توانيد به يك روان شناس خانم مراجعه كنيد تا شما را بيشتر راهنمايي كند. براي دريافت راهنمايي هاي بيشتر در مورد ترك استمنا مي توانيد به سايت pasokhgoo مراجعه كنيد.
موفق باشید.