پاسخ ارائه شده در پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی دارید از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.
كمك كنید تا این احساس بدی كه من دارم را از بین ببرم.
شايد يكي از عوامل بسترساز اين نارضامندي همانا عدم رعايت ملاك همتايي فرهنگي باشد كه به هر دليلي زمان بحث درباره آن گذشته است.

  28 سال سن دارم و یك سال و چندماه كه عقدم همش افكار منفی به ذهنم خطور می كنه شوهرم ادم خوبیه ولی خیلی فراموش كاره افكار منفی كه می یاد تو ذهنم مثل اینكه به من خرجی میده تو كار های خونه به من كمك می كنه ما مال دو تا شهر مختلف هستیم مجبور شذیم دوت عروسی بگیریم عروسی تهران و یكی ابر كوه یزد خانواده همسرم طبق رسم خودشون عروسی گرفتند یك عروسی ساده و همه چیزش مورد پسند من نیست در حالی كه مادرم برای ارضای من اینجا عروسی گرفت من خیلی ناراحت شدم كه مادرم برام خرج می كنه ولی خانواده شوهرم نه شما كمك كنید تا این احساس بدی كه من دارم را از بین ببرم و فكر نكنم كه اون ها زرنگ بازی در می آورند

شايد يكي از عوامل بسترساز اين نارضامندي همانا عدم رعايت ملاك همتايي فرهنگي باشد كه به هر دليلي زمان بحث درباره آن گذشته است.

در زمينه افكار منفي مزاحم و مكرر شما بايد گفت كه اگر بروز اين نوع افكار مختص به مسأله فعلي شماست و شما قبلا از اين موضوع (يعني افكار منفي مزاحم و مكرر در موضوعات ديگر) در رنج نبوديد بايد گفت كه مشكل شما زياد جدي نيست و با يكي دو جلسه مشاوره خانواده مشكل شما تا حدي زيادي مرتفع خواهد شد. اما اگر اين ذهن اشتغالي و دل مشغولي اختصاصي به شرايط فعلي شما ندارد و شما پيش از ازدواج هم مدام به يك موضوع فكر مي كرديد بايد گفت احتمال دارد اين افكار مزاحم از جنس افكار وسواسي باشد و هيچ ربطي به مسائل كنوني شما ندارد و شما چه با اين مرد ازدواج مي كرديد چه با ديگري، چه ايشان به شما خرجي مي داد چه نمي داد، چه عروسي تهران پر زرق و برق بود يا بر عكس، در هر صورت ذهن وسواس زده احتمالي شما چاره اي جز اشتغال مداوم به محتواهاي ذهني در دسترس ندارد. در صورتي كه گزينه اخير در مورد شما مصداق دارد بايد براي حل ريشه اي آن به يك روان شناس باليني مراجعه نماييد.

اضطراب شما تا حدي بالاست و همين اضطراب بالا باعث بروز و تشديد پيش بيني هاي منفي نسبت به آينده در شما شده است.

از سوي ديگر بروز اين افكار به نحو متعادل  (و نه به نحو شدت يافته) در دوران عقد بسيار طبيعي است و احتمالا با ازدواج تا حد زيادي پايان مي پذيرد.

آسوده خاطر باشيد و هم به خود و هم به شوهرتان فرصت تنفس براي فكر كردن كارآمد در زمينه حل مشكلات دهيد.