پاسخ ارائه شده در پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی دارید از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.
چكار بايد كرد؟
خواهر گرامي؛ قهرهاي موردي و كوتاه مدت در دوران زندگي خيلي نگران كننده نيست. قهر زن گاهي براي امتحان مرد است كه ببيند چقدر او را دوست دارد و حاضر است برايش ...

من و همسرم از 12 ماه سال بيشتر از نصفش رو با هم قهريم. دليل اصلي اش هم اينست كه هردوي ما خيلي حساس هستيم و هر وقت به كدام بهمون برميخوره با اون يكي قهر ميكنيم به مدت طولاني. ديگه از اين وضع خسته شدم. از روز اول ازدواجمون دعوا داشتيم تا الان كه 8 سال ميگذره. بچه اي هم نداريم. سالهاي اول پيش مشاور ميرفتيم. ولي الان كه 8 سال گذشته ميفهمم كه اصلا فايده اي نداشته و هردوي ما بر اساس اخلاقمون عمل ميكنيم و عوض هم نميشيم. خيلي افسرده شدم و روز به روز هم بدتر ميشم. خيلي تلاش كرديم كه با هم كنار بيايم ولي بعد از اين همه سال هنوز سز پله اول هستيم. احساس ميكنم جوونيم هدر رفته و عمرم به بطالت گذشته. من قبل ازدواج احساس كمبودي نميكردم ولي بعد از ازدواج انواع احساسات بد به سراغم اومده. از نظر من اين ازدواج وقت هر دوي ما رو تلف كرده. چكار بايد كرد؟

خواهر گرامي؛ قهرهاي موردي و كوتاه مدت در دوران زندگي خيلي نگران كننده نيست. قهر زن گاهي براي امتحان مرد است كه ببيند چقدر او را دوست دارد و حاضر است برايش منت كشي كند. گاهي نيز براي ناز كردن است و مي خواهد همسرش نازكشي كند. چنان چه مي دانيد زن اهل ناز و مرد اهل نياز است؛ پس بهتر است هر دو طرف در قهرهاي موردي بي اعتنايي كنيد و نازكشي همديگر را داشته باشيد.

اما قهرهاي مكرر و طولاني جالب نيست و باعث تنش و اختلاف مي شود. از نامه شما نيز مي توان اين مسئله را بخوبي برداشت كرد. اما يادتان باشد كه تغيير مثبت با ارتباط سازنده ميسر است، نه باقهر و قهر باعث لطمه خوردن به محبت و عشق و صميميت مي شود. دليل مخالفت اسلام با قهر دو مسلمان همين است. در كتاب ميزان الحكمه حدود 25 روايت در اين زمينه نقل شده است. پيامبر اكرم (ص) فرمود: هر هفته دوشنبه و پنج شنبه پرونده مردم به خداوند بزرگ عرضه مي شود و خداوند بندگان مومن را مي آمرزد به جز دو نفري كه بينشان كينه اي ايجادشده و قهر كرده اند و دستور مي دهد كه پرونده اين دو را كنار بگذاريد تا با هم آشتي كنند.

حضرت رسول (ص) همچنين در مورد آشتي مي فرمايد: آن كسي كه در آشتي پيش قدم مي شود، در روز حسابرسي زودتر به بهشت مي رود (بحارالانوار، ج 72، ص 189).

خواهر گرامي؛ با توجه به اينكه فرموديد مشكل شما حساسيت بيش از حد دو طرف است و همچنين گفتيد از كمك هاي مشاورين نيز استفاده كرديد و بهره كمي برده ايد به شما دو توصيه داريم.

1. در اولين فرصت با مراجعه به متخصصين روانشناس باليني مجرب، به صورت انفرادي از متخصص مربوطه بخواهيد با انجام يك مصاحبه تشخيصي، مشكل حساسيت شما را بررسي كند؛ 2. سپس با دريافت آدرس متخصصين خانواده درماني از متخصصين روانشناس باليني، در  جلسات خانواده درماني شركت كنيد. قطعا راهكارهاي متخصصين مربوطه كمك بيشتري به شما خواهد كرد. بنابراين از شما مي خواهيم تا زمان تشخيص قطعي متخصصين خانواده درماني حرفي از طلاق نزنيد.