پاسخ ارائه شده در پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی دارید از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.
همسرم ميگه من دوست دارم و به خدا توكل كنيد.
عدم توكل به خدا نوعي بي اعتمادي به اوست. اما در كنار توكل و اعتماد به ذات حق تعالي، تدبير امور منزل نيز بر اساس عقل و دانش و تجربه چندين ساله لازم و ضروري است..

باسلام.من كارمند بازنشته هستم و همسرم كارمند آموزش وپرورش. خانم من مي گويد در خرج و مخارج نبايد فكر فردا را كرد و بايد به خدا توكل كرد. من مي گويم خدا اين روزي (حقوق) را براي ما رسانده و با عقل و شعوري كه خداوند به ما داده بايد به تناسب درآمد هزينه كرد وپا را فراتر از گليم نبايد گذاشت ضمنا دو تا از بچه ها ازدواج كردن و نوه هم داريم اما همسرم باتوجه به اينكه عروسمان خانه دار است بدون توجه به مراعات وقت استراحت خودمان و دخترم كه سوم دبيرستان رشته رياضي مي باشد و براي مطاله احتياج به مكان ساكت و آرام دارد با این حال بيشتراوقات بچه ها و نوه درخانه ما هستند كه اين امر باعث نارضايتي دخترم درجهت برهم زدن سكوت منزل شده بطوري كه باتوجه به خانه داربودن عروسمان تقريبا عادت شده كه بچه رابفرستند به خونه ما.همسرم ميگه من دوست دارم و به خدا توكل كنيد. ضمن اينكه خريدهاي بچه بيشتر توسط همسرم و با هزينه ما انجام ميشه، لطفاراهنمايي كنيد.  

عدم توكل به خدا نوعي بي اعتمادي به اوست. اما در كنار توكل و اعتماد به ذات حق تعالي، تدبير امور منزل نيز بر اساس عقل و دانش و تجربه چندين ساله لازم و ضروري است. بنابراين به نظر مي رسد صحبت شما كاملا منطقي و بجا باشد كه لازمه زندگي موفق آينده نگري در كنار توكل به خداست. اما به عنوان يك پدربزرگ بايد به خوبي حس و حال همسر خود را درك كنيد. قطعا حس دلسوزي و مراقبت از نوه ناشي از حس قوي مادري است. پس به شما توصيه مي كنيم به هيچ وجه با اين حس مقابله نكنيد كه اثر عكس به همراه خواهد داشت. بهترين راهكار صحبت با فرزندان آن هم به صورت كاملا محرمانه است. شما مي توانيد با صحبتي ملايم همراه با خواهش و عطوفت، از آنها بخواهيد كه به رفت و آمدهاي خود و خانواده شان نظم و ترتيب بدهند. قطعا ادامه روند كنوني مي تواند مانع استقلال آنها شده و در نهايت از پيشرفت خودشان جلوگيري مي كند.

همچنين حضور بيش از حد آنها در خانه شما مي تواند روحيات دختر آخرتان را كه در سنين بحراني است و نياز به آرامش و تمركز كافي دارد خراب كرده و خدايي ناكرده والدين ايشان در قبال هر گونه ضربه روحي مسول خواهند بود.

البته به خوبي مي دانيم در صورت نياز به كمك مالي فرزندانتان هرگز از آنها دريغ نمي كنيد و با عمق جان معتقد هستيد كه با توكل به خدا هرگز در زندگي كم نخواهيد آورد.

در مجموع با برگزاري يك جلسه دو نفره با همسرتان و تهيه يك برنامه مشخص زندگي و با در نظر گرفتن نكات بالا، به يك جمعبندي اصولي و نهايي دست پيدا خواهيد كرد.