پاسخ ارائه شده در پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی دارید از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.
اكنون به هر كاري دست مي زنم جز ضرر و زيان حاصلي ندارم
از بابت مشكلاتي كه براي شما پيش آمده است؛ متأثريم. از خداوند بزرگ مي‏خواهيم كه هر چه زودتر مشكلات شما را با دست تواناي خويش حل و فصل كند و به شما به خاطر اين...

مردي 32 ساله و متأهلم7 سال است كه ازدواج كرده و فرزند دختري دارم كه 3 ساله است

در زمان نوجواني و بر اثر غرور و ناداني مادرم را به شدت آزار مي دادم تا اينكه 11 سال پيش خداوند به كفران نعمت او را از من گرفت.اكنون به هر كاري دست مي زنم جز ضرر و زيان حاصلي ندارم حاصل دسترنج ساليان زحمت و مشقت مادرم را كه خانه اي بود فروختم تا خانه اي نو در جاي ديگري بنا كنم.اما حالا تمام آنچه داشتم را فردي كه قرار بود ساختمان را بنا كند به يغما برده و حاصلم جز حسرت و شماتت و سرزنش اطرافيانم نيست.

احساس مي كنم خدا مرا در اين دنيا تا آخر عمر مجازات مي كندبه چشمان زن و فرزندم از شرم و خجالت نمي توانم نگاه كنم.چند بار قصد خودكشي كردم كه ناموفق ماند. اين هم زجرش بيشترنذر و نياز  و دعا و استقاصه و التجا و توبه و ...كردم اما حاصلي نداشتاز خودم خسته شده ام هيچ راهي ندارم   تو را بخ به خداي يگانه اگر چيزي يه نطرتان مي رسد كمكم كنيد؟

از بابت مشكلاتي كه براي شما پيش آمده است؛ متأثريم. از خداوند بزرگ مي‏خواهيم كه هر چه زودتر مشكلات شما را با دست تواناي خويش حل و فصل كند و به شما به خاطر اين همه صبر و شكيبايي، اجر مضاعف عطا كند. در پاسخ به سوالتان به دو نكته توجه كنيد:

1- موفقيت در هر كاري از امور زندگي مرهون چند امر است و براي رسيدن به موفقيت لازم است اين موارد رعايت شود: توكل، تقوا و اخلاص، شناخت هدف، برنامه ريزي درست و سنجيده، همت و تلاش و پشتكار، داشتن اراده قوي، اعتماد به نفس.

البته اين به معناي آن نيست كه هيچ گاه، در كارهاي مان شكست نمي خوريم. بلكه ممكن است شكست نيز بخوريم. اما نبايد فراموش كنيم هر شكستي مي تواند براي ما درسي باشد. درس گرفتن از شكست ها يك نحوه احساس رضايت در ما ايجاد مي كند. لذا در مواردي انسان با شكست روبرو مي شود. انسان بايد علل آن را پيدا كند و برطرف كند.

2- با توجه به شرايط جامعه و ارتباط كاربران با اين مركز، خوب است بدانيد تجربه ما نشان مي دهد اين تنها شما نيستيد كه با مشكلات فراوان دست و پنجه نرم مي كنيد. تامل در اين مسئله تا حدي زيادي شما را آرام كرده و كمك شاياني براي پيدا كردن راه حل مشكلاتتان به شما مي كند.

برادر گرامي؛

بدانيد در سفر زندگي هركس ناخداي كشتي سرنوشت خويش است.(1) بايد با مقصد و راه رسيدن به آن آشنا باشد تا فراز و فرودهاي زندگي را با موفقيت پشت سرگذارد. در غير اين صورت، چون كشتي بي‏سكان است و مسير حركتش را امواج دريا تعيين مي‏كند.

اي كاش نگاهتان به زندگي اين دنيا كه نوعي موهبت الهي است، تغيير مي داديد. چرا بارها قصد كرده ايد با خودكشي علاوه بر ارتكاب گناه بزرگ، تمام پل هاي پشت سر خود را از بين ببريد؟ آيا گمان مي كنيد با خودكشي كه تنها گناهي است كه بعد از آن هيچ گاه انسان فرصت توبه و پشيماني از آن و بازگشت دوباره را نخواهد داشت، مشكلاتتان حل مي شود؟

توصيه مي كنيم فكر خودكشي را از ذهنتان بيرون كنيد. زيرا با اين كار نه تنها مشكلي حل نمي شود بلكه مشكلاتتان بيشتر مي شود. همچنين از اقدام به خودكشي سابق توبه كنيد. زيرا با ارتكاب خودكشي مرتكب معصيت خدا را مرتكب شده ايد و نعمت حيات را پيمال كرده ايد.

3- فرزنداني در زمان حيات پدر و مادر خداي ناخواسته آنها را ناراضي كرده باشند مي توانند بعد از درگذشت آنها طوري عمل كنند كه رضايت آنها را به دست آورند، همچنان كه عكس آن نيز ممكن است.

ظاهرا دليل ناكامي هاي خود را بي احترامي به مادرتان مي دانيد. اكنون كه پشيمان هم هستيد ايشان در قيد حيات نيست تا ايشان را از خود راضي كنيد. براي جبران گذشته مي توانيد كارهاي خير و خداپسندانه اي را به نيت هديه ثواب و اجر آنها به مادرتان، انجام دهيد. در اين صورت موجبات خير و رفاه و سعادت ايشان را در برزخ فراهم كرده ايد. در اين صورت ايشان را از خود راضي كرده ايد. توصيه مي كنيم در كنار انجام اين اعمال خداپسندانه، در كنار قبر مادر رفته و صورت به روي قبرش نهيد و از ايشان به جهت بدرفتاري هاي سابق عذرخواهي نماييد و از ايشان بخواهيد براي شما دعا كند. مطمئن باشيد موثر است.

براي راهنمايي بيشتر با شماره (09640) تماس بگيريد.

 

پي نوشت :

1. مدثر (74) آيه 38.