پاسخ ارائه شده در پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی دارید از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.
با اين قضيه چه طور كناربيام؟
پرسشگر گرامي اگر مقداري در مورد محتوا و علت درگيري ها، عمل و عكس العمل ها و موضع همسرتان در قبال آن توضيح مي‌داديد ما مي توانستيم به صورت بهتري در خدمت شما ...

حدود يك سال ونيم هست عقد كردم و مشكل من برادر خانمم هست كه دانشجوهست. هركاري ميكنه تيكه ميندازه وهر كاري ميكنه چيزي نميگم به پدر ومادرش ميگم ميگن نميفهمه شما بزرگ تري چيزي نگو فحاشي كرد من چيزي نگفته زد بيني من شكست ومن هم دوتاكشيده زدمش وهر چي از دهنش امد به من گفت... همش ميگن تو چيزي نگو ديگه يه طوري شده بدم مياد ببينمش نميدونم چي كار كنم تنفر دارم ازش اون خونشون باشه نميرم. ميبينمش اعصابم خورد ميشه ميگم اگه يكبارديگه چيزي گفت بزنمش . هر روز فكرم مي افته به اون قضيه اعصابم خورد ميشه چي كاركنم احتمالا چند ماه ديگه عروسي بگيرم با اين قضيه چه طور كناربيام؟ دستون درد نكنه . لطفا مخفي باشه پيامم.

پرسشگر گرامي اگر مقداري در مورد محتوا و علت درگيري ها، عمل و عكس العمل ها و موضع همسرتان در قبال آن توضيح ميداديد ما مي توانستيم به صورت بهتري در خدمت شما باشيم. اما به هر حال در چنين موقعيتهايي توصيه خانواده درمانگران بر اينست كه تعداد ديد و بازديد ها بيشتر اما زمان آنها بيش از يك ربع نبايد به طول انجامد تا زمينه براي چنين مناقشاتي فراهم نشود. و بعد از عروسي نيز اين رويه بايد ادامه يابد. بسياري از خانواده درمانگران معتقدند كه هر خانواده يك سيستم است و دختر و پسري كه با هم ازدواج مي كنند از سيستم خانواده ي خود جدا شده و يك سيستم جديدي بنيان مي نهند و اين سيستم ها براي بقاء بايد قوانيني را رعايت نمايند و از جمله ي آنها اينست كه به عوامل خارج از سيستم خود اجازه ورود و دخالت در سيستم خود را ندهند اين سخن بدين معني است كه زوجين در عين حفظ احترام پدر و مادر و ساير اعضاء خانواده هاي اصلي هرگز نبايد به آنها اجازه دخالت در خانواده ي تازه تاسيس خود را بدهند البته مديريت زندگي زناشويي لطائفي دارد كه شما مي توانيد با مطالعه دو كتاب معرفي شده از آن آگاهي بيابيد.

1-كتاب «تحكيم خانواده» كه شامل آيات و روايات بسيار زيبا و كاربردي در مورد تحكيم خانواده است، اين مجموعه توسط آيت الله ري شهري گردآوري شده و انتشارات علمي و فرهنگي دارالحديث و دفتر نمايندگي ولي فقيه در دانشگاهها آن را به چاپ رسانده است.

2- كتاب «مديريت روابط زناشويي» كه توسط دكتر يونسي نوشته شده و بسيار مفيد است چه آنكه ايشان تجارب باليني بسيار ارزشمندي در امر مناقشات بين زوجي و خانوادگي دارد و از اين تجارب در امر نگارش كتاب فوق كمك گرفته است.