پاسخ ارائه شده در پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی دارید از طریق درگاه های پاسخگویی پیگیری فرمائید.
آیا زن می تواند رابطه خود را قطع كند؟
رجوع و بازنگري رفتار و نوع ارتباط خود با همسرتان را، در اولين اولويت اصلاح رابطه تان قرار دهيد. بدون سوگيري و پيشداوري، به عبارتي به صورت عادلانه و منصفانه ...

 اگرهمسربه زن توجهی نكند وتمام مسایل خود به جز رابطه جنسی را با دیگران مثل مادر و خواهر خور مطرح كند وهمسر را ازمهمانی ودیدوبازدید منع كند یا خودش نیاید و وسایل را حتی همسرخود را فراهم نیاورد و خانواده اش هم از وی طرفداری كنند آیا زن می تواند رابطه خود را قطع كند؟ مسایلی كه همسرم بادیگزان مشورت میكند به جزمن:خرید- گرفتن وام -خریدلباس وكفش وشلوار وكلا تمامی مسایل خصوصی یك فرد به جز روابط جنسی لطفا كمكم كنید؟

رجوع و بازنگري رفتار و نوع ارتباط خود با همسرتان را، در اولين اولويت اصلاح رابطه تان قرار دهيد. بدون سوگيري و پيشداوري، به عبارتي به صورت عادلانه و منصفانه، خود و رابطه تان را با پرسش و پاسخ هایي از قبيل: " آيا رفتار من سبب بي توجهي همسرم شده ؟! كدام رفتار من باعث آن شده است؟ چه موقع و در چه شرايطي آن رفتار را انجام دادم؟ عكس العمل همسرم چه بود؟ و ... " محك بزنيد و نقاط ضعف و قوت خود و همسرتان را بيابيد.

يادتان باشد دومين اصل موفقيت، هنر شما و همسرتان در گفتگوي موثر است. رعايت نكات ذيل ضمن گفتگو ضروري است:

1.زمان و شيوه بيان بسيار مهم است. در يك زمان مناسب با لحن آرام به گفتگو بپردازيد.

2.هرگز در بيان ايرادات و اشتباهات همديگر، از ضمير تو استفاده نكنيد. «شما» بهترين ضمير خطاب در چنين مواقعي است . قدرت اثر پذيري و نفوذ كلام شما را صد برابر مي كند، چرا كه «شما» با بيان اين واژه سحر آميز، حس انتقاد و تخطئه كردن را در طرف مقابل تان ايجاد نمي كنيد.

3.هرگز از عباراتي استفاده نكنيد كه منزلت و شان شخصيتي و خانوادگي يكديگر را زير سوال ببرد.

4.جدا از سرزنش، از مقايسه منفي و تهديد بپرهيزيد.

5.دلخوريها، دلمشغولي هاي ذهني، نيازها و خواسته هاي تان را بيان كنيد اما از عبارات داوري كننده، انتقاد آميز اجتناب كنيد.

6.هيچ وقت يكديگر را محكوم نكنيد و مسبب بي توجهي خود قلمداد نكنيد.

7.صادقانه صحبت كنيد . بدون هيچ رو دربايستي و با حفظ حريم و احترام، انديشه و احساس خود را راجع به بي توجهي بيان كنيد و از او نيز بخواهيد چنين كند.

8.از همسرتان بخواهيد به شما بگويد: از نظر او كدام رفتار شما بي توجهي قلمداد مي گردد و چه رفتاري انجام دهيد ،براي او به منزله توجه و ارادت است.

9.پیش از تصميم گيري بينديشيد . به دنبال يك راه حل اساسي باشيد . احساساتي انديشه و رفتار نكنيد.

10.در فكر سازندگي باشيد، نه تخريب زندگي. برخي مواقع مشاهده مي شود كه يكي از زوجين براي خاتمه دادن به مسئله، سكوت اختيار كرده و يا گاهي اوضاع را متشنج مي سازند و با پاك كردن صورت مسئله، مشكل را پابرجا و پايدار باقي ميگذارند، زوجين عاقل سعي مي كنند با كوشش و خطا راه حلي قطعي بيابند، نه راه حل موقت و يا گاهي پايداري شرايط نامناسب و يا وخيم تر شدن آن.

11.لجبازي نكنيد . از طفره رفتن و امتناع از پذيرش قصور خود بپرهيزيد .

12.اگر گفتههاي همسرتان حقيقت داشت ،با كمال ميل آن را بپذيريد . از عذرخواهي كردن نهراسيد . به او قول دهيد با كمك او و ممارست خود سعي خواهيد كرد در رفتار خود بازنگري و تغيير ايجاد كنيد.

13.اگر طرح مسئله به صورت مستقيم ممكن نباشد، با كمك فردي كه امين و عاقل و ماهر است، مسئله را مطرح كنيد . با مشورت او و با كمك يكديگر مشكل را حل كنيد. در صورت لزوم براي مشاوره به فردي امين و كاردان مراجعه كنيد.

14. تغيير دادن بدرفتاری افراد كاري است بسيار دشوار، اما اگر شما و همسرتان بخواهيد و مصمم به پیگیری آن باشید، پيمودن اين مسير بسيار سهل و آسان است؛ البته به دو شرط،

 يكي آن كه همراه و پشتيبان يكديگر باشيد،

ديگر آن كه صبور و بردبار.

با اجراي اين دو شرط، خواهيد ديد كه سرانجام به سود شماست . همسرتان نيز از تغيير رفتار شما استقبال خواهد كرد . آرام آرام عكس العمل منفي خود را درست خواهد نمود.