با سلام من حدود 13 سال است که ازدواج کرده ام الان نزدیک به 3 سال است که به خواهر زنم علاقه پیدا کرده ام ودر این یک سال اخیر خیلی زیاد وابستش شده ام طوری شده که اگه یک روز نبینمش داغون میشم.البنه رابطه ما به بغل کردن وبوسیدن هم رسیده ولی بعد از این کار هردومون پشیمون میشیم.بعضی وقتها همدیگه رو آغوش میگیریم ومیخوابیم ولذت جنسی میبریم تا به حال چندین بار به هم قول دادیم که این کارو نکنیم ولی باز نمیتونیم . اون در طول زندگیش به یک پسر علاقه پیدا کرده وقتی که من میفهمم که با اون رفته بیرون من بیشتر داغون میشم. ودلیلش اینه که اگه من با اون باشم اگرهم هر کاری بکنم مثل بوس یا بغل یا لذت جنسی گناه نمیکنم .ولی با تو که باشم گناه میکنم . من خودم واقعا از این مساله خسته شدم دیگه دارم دیوانه میشم از طرفی هم هم زن وفرزندم رو دوست دارم هم زندگیم رو تو رو خدا یه راهی پیش پام بذارید. اگه ادامه بدم چی میشه دوست ندارم زندگیم بپاشه.در ضمن ادم بی دینی هم نیستم ولی نمیدونم چرا سر نماز هم که میایستم همش اون جلو چشمامه .خداییش بگین چه کار کنم

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما و سپاس از ارتباط تان با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
نخست لازم است بدانيد از جه ديني چه گناه بزرگي را مرتكب شده اي، و كار شما در دنيا و آخرت چه آثار و آفاتي دارد، و سپس... . بنا بر اين پاسخ تان را در قالب چند نكته تقديم مي كنيم.
1. نكته اول: از نظر اسلام هر گونه رابطه با نامحرم اعم از سخن گفتن شهوت انگيز، نگاه شهوت آميز، تماس بدني و عمل زناشويي، حرام و گناه كبيره است. پيامبر اكرم(ص) از سخن گفتن زن با مرد نامحرم نهي كرد، و فرمود: " هر كس به نامحرم نگاه كند، و چشم هاي خود را با نگاه به نا محرمي پر كند، خداوند در قيامت چشم هايش را با آتش جهنم پر خواهد كرد، و هر مرد و زن نامحرمي با هم دست بدهند، دچار غضب الهي مي شوند. هر كس با زن نامحرمي همراه شود و در جاي خلوتي قرار گيرد، زن و مرد در زنجيري از آتش قرار خواهند گرفت، و جايگاه آنان با شيطان در جهنم است".(1) در روايت ديگري آمده است: هر گاه مرد و زن نا محرمي با هم دست بدهند، و مصافحه كنند ، يا با هم شوخي يا بگو و بخند داشته باشند، يا يكديگر را ببوسند، خداوند آنان را با دست هاي بسته وارد محشر مي كند، در حالي كه ميخ هاي آهنين در چشمان آنان است. آنگاه پس از آن كه در نزد همه خلايق رسوا شدند، دستور داده مي شود آن ها را به آتش جهنم بيندازند.(2) نوشته ايد: « بعضي وقت ها با هم مي خوابيم و لذت جنسي مي بريم» آيا مي دانيد كه مرتكب چه گناه بزرگي شده ايد؟ گناه شما آن قدر زشت و بزرگ است كه قرآن كريم مي فرمايد: حتي به آن نزديك نشويد؟ «ولا تقربوا الزّنا انّه كان فاحشة و ساء سبيلاً»؛ (3) يعني«نزديك زنا نشويد، كه كار بسيار زشت و بد راهي است». امام صادق (ع) مي فرمايد: «زنا، شش اثر بد در سرنوشت انسان دارد: سه اثر آن در دنيا و سه اثر ديگرش در آخرت گريبان فرد را مي گيرد. اما آثار دنيوي زنا: آبرو را مي برد، رزق را كم و او را به فقر و فلاكت مبتلا مي كند، و عمر را كوتاه، و مرگ را نزديك مي كند. اما سه اثر مربوط به آخرت عبارت است از: 1- غضب پروردگار را به همراه دارد. 2- حسابرسي روز قيامت را براي زناكار بسيار مشكل مي كند. 3- زنا كار براي هميشه در جهنم خواهد ماند». و در روايت ديگري آمده است كه اهل زنا به هفتاد دو نوع عذاب و درد بلاي جسمي و روحي در دنيا و آخرت گرفتار خواهند شد، و از لحاظ حكم شرعي اگر در لذت جنسي، عمل دخول هم انجام گرفته باشد، كسي كه همسر دارد، حكمش اعدام است، ولي كسي كه همسر ندارد، اگر بار اول باشد، حكمش صد ضربه شلاق است. (4)
رسول خدا(ص) فرمود: «كسي كه مكرر زنا كند و توبه نكرده از دنيا برود، خداوند در قبرش يعني در عالم برزخ سيصد درِ عذاب را به روي وي باز مي نمايد، كه از هر دري انواع عذاب ها از قبيل مارها و عقرب‏ها و افعي هايي از آتش بيرون مي آيند. اين آدم تا روز قيامت هم مي سوزد، وهم به وسيله اين جانورها عذاب مي بيند، و هنگامي كه قيامت بر پا مي شود و از قبرش بيرون آورده مي شود، آن چنان بدنش بد بو و متعفن مي گردد كه از بوي گندش مردم محشر اذيّت مي شوند. اهل قيامت از راه آن بو مي فهمند كه وي زناكار است.(5)
امير مؤمنان(ع) مي فرمايد:« در اين هنگام كه خلايق از بوي زناكاران ناراحت مي شوند، منادي ندا مي كند: اي اهل محشر! آيا مي دانيد اين بوي گند از چيست؟ اين بوي عورت زناكاراني است كه بدون توبه از دنيا رفته‏اند. پس آن‏ها را لعنت كنيد كه خدا آن‏ها را لعنت كرده است. كسي نمي‏ماند در محشر، مگر اين كه آن‏ها را نفرين و لعنت مي كنند، و مي گويند: خدايا! زناكاران را لعنت فرما». (6)
نكته دوم: نوشته ايد: «اون در طول زندگيش به يك پسر علاقه پيدا كرده وقتي كه من ميفهمم كه با اون رفته بيرون من بيشتر داغون ميشم» كسي كه ادعا مي كند «من زن و بچه ام را دوست دارم، قطعا چنين كارهايي را انجام نمي دهد. زيرا اولا - يكي از آثار روي آوردن به اين گونه كارها و ادامه آن، متلاشي شدن شيرازه زندگي و از هم پاشيدن آن است، در اين صورت نه تنها همسر بلكه فرزندان و خانواده و اقوام نيز مسير مخالفت و دشمني با او را در پيش خواهند گرفت. ثانيا – خداوند چتر رحمت «ستاريت» خود را از روي آن فرد بر مي دارد، و پيش از رفتن به آخرت، او را در همين دنيا رسوا و ذليل خواهد كرد. ثالثا- از شما مي پرسيم: آيا از بيرون رفتن خواهر زنت با يك مرد اجنبي بيشتر داغون مي شوي يا اگر بفهمي كه همسرت همانند خودت با يك مرد اجنبي دوست شده و آن دو با لذت جنسي مي برند؟ آيا مي دانيد يكي از آثار نگاه به نامحرم، يا بوسيدن، بغل كردن و يا لذت جنسي بردن از خواهر زن يا هر نامحرم ديگر چيست؟ اگر نمي دانستيد، الآن بدانيد: كه در روايات آمده است: مرد عياش ديگري با زن، دختر، خواهر و يا يكي از محارمش همان كاري را خواهد كرد، كه او با دختر يا ناموس مردم كرده است. چنان كه در روايات آمده است: لَا تَزْنُوا فَتَزْنِيَ نِسَاؤُكُمْ وَ مَنْ وَطِئَ فِرَاشَ امْرِئٍ مُسْلِمٍ وُطِئَ فِرَاشُهُ كَمَا تَدِينُ تُدَانُ (7) يعني زنا نكنيد، تا ديگران با زنان و همسران تان زنا نكنند. هر كس پاى در رختخواب مسلمانى نهد،( كنايه از اين كه هر كسي از ناموس ديگران لذت جويي كند) پاى در بسترش نهاده مى‏شود. هر گونه (با دختر و ناموس مردم ) رفتار كنى، همان گونه با تو رفتار مى‏شود.
نكته سوم: اين مطالب و حقايق را براي اين متذكر شديم تا از عمق كار زشت انجام شده، و آثار ادامه آن در دنيا و آخرت با خبر گردي، نه آن كه گرد و غُبار يأس و نا اميدي بر روان تان بنشيند و خيال كنيد هيچ راه نجات و برگشتي براي شما نيست. پس بدان:
گرچه منزل بس خطرناك است و مقصد ناپديد هيچ راهي نيست كان را نيست پايان، غم‌مخور
رسول اكرم(ص) فرمود: «هر دردي، دارويي دارد و داروي گناهان، استغفار و طلب عفو از پيشگاه ذات پاك الهي است». (7) پس اگر كسي مرتكب گناه يا گناهاني شود، كبيره باشد يا صغيره، كم باشد يا زياد، ولي حقيقتا پشيمان شده باشد، و بابت گناهش در پيشگاه خدا احساس شرمندگي كند، در نتيجه توبه حقيقي نمايد، و به درگاه خداوند استغفار كند، خداوند توبه او را مي پذيرد، و گناهان او را مي بخشد. خداوند در آيه 53 سوره زمر، پيامي را از طريق پيامبرش براي بندگان گناهكار خود فرستاده و فرموده: «(اي رسول ما) به آن بندگانم كه با گناه‏ كردن بر نفس خويش ظلم و ستم روا داشته اند، بگو: هرگز از رحمت بي‏منتهاي خدا نا اميد مباشيد. البته خداوند[ در صورت توبه حقيقي ] همه گناهان شما را خواهد بخشيد، چه آن كه او خدايي بسيار آمرزنده و مهربان است».
نكته چهارم: هر گز و به هيچ عنوان رابطه نامشروع خود را براي هيچ كس، به ويژه براي همسرت بازگو مكن كه اين كار گناه شما را چند برابر و عذاب را افزايش مي دهد. و براي جبران گناهان گذشته، به تقويت ايمان و رابطه خود با خدا همت گمار، هيچ گناه نكن، و به خواندن همه نمازهاي واجب پنجگانه در اول وقت پايبند باش. و براي تقويت ايمان شما را به خواندن كتاب هاي اخلاقي مثل معراج السعاده، تأليف ملا احمد نراقي، يا كتاب «علم اخلاق اسلامي» اثر سيد جلال الدين مجتبوي و دو كتاب «گناهان كبيره» و «قلب سليم» از آيت الله شهيد دستغيب توصيه مي كنيم.
پي نوشت‏ها:
1. الفقيه، شيخ صدوق، ج 4، ص 13، انتشارات جامعه مدرسين قم ، سال انتشار 1413ق.
2. وسائل الشيعة، شيخ حر عاملى، ج20، ص 198، مؤسسه آل البيت عليهم‏السلام قم، 1409 ه. ق.
3. الشيخ المفيد، الارشاد، ناشر المؤتمر للشيخ المفيد، قم، 1413 ه.ق، ص 141.
4. علامة المجلسي، بحار الانوار، ناشر: مؤسسة الوفاء، بيروت، لبنان، 1404 ه.ق، ج 76، ص 49
5. همان، ص 22.
6. محمد بن الحسن الحر العاملي، وسائل الشيعه ، ناشر مؤسسة آل البيت، قم، 1409ق، ج 14، ص 242
7. شيخ كليني، الكافي، دار الكتب الاسلاميه، تهران، ش 1365، ج 5 ، ص 553.
موفق باشید.