با سلام و عرض خسته نباشید

میخواستم بدونم :

1- اگر هنگام معاشقه با همسر ، با استفاده از انگشت دست و داخل بردن اون در واژن زن باعث تحریک در او شویم ولی هیچ یک از طرفین ارگاسم یا به اوج لذت نرسند ، آیا زن باید غسل جنابت انجام دهد یا خیر ؟

2- اگر زن بهداشت واژن خود را رعایت کند و طرفین راضی باشند ایا لیسیدن ، یا بازی با زبان و دهان از طرف مرد روی واژن زن اشکال دارد ، حکمش چیست؟

3- اگر مرد مقداری از آلت خود را در واژن همسرش وارد کند ، بعد از درآوردنش هم نداند که چقدر از آن را وارد کرده ولی احتمال میدهد که کمتر از مقدار ختنه گاه است (بهر حال چون اون موقع نگاه نکرده حدس میزند و شک دارد) غسل بر او واجب است یا خیر؟

پرسشگر گرامی با سلام و تشکر از ارتباط شما با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی؛
1-در فرض سؤال برزن غسل واجب نمی شود.
داخل کردن دست در واژن زن غسل ندارد، اگر زن در اثر تحریک جنسی به اوج لذت برسد و در آن حالت مایعی از او خارج شود جنب می شود و غسل لازم است، اما اگر به اوج لذت نرسد یا به اوج لذت برسد. ولی مایعی خارج نشود غسل برزن واجب نمی شود.(1)
2-مکیدن اعضاى تناسلى زن و شوهر و وارد کردن آلت در دهان زن با رضایت همدیگر در صورتی که باعث بیماری نشود، اشکال ندارد.(1) ولی بلعیدن عمدی رطوباتی که خارج می شود،حرام است.
بهتر است مرد و زن مؤمن از راهای متعارف از همدیگر لذت ببرند. لذت بردن جنسی از طریق مکیدن و لیسیدن آلت همدیگر با کرامت زن و شوهر مؤمن ساز گار نیست.
هم چنین از نظر پزشکی باید مسائل بهداشتی این نوع لذت بردن رعایت شود، زیرا آلت تناسلى در معرض ابتلا به بیمارى هاى پوستى و رشد قارچ هاى مختلف مى باشد. برای لیسیدن آلت همدیگر باید مطمئن باشند که ناراحتى پوستى و دیگر بیمارى ها وجود ندارد
3- اگر تا ختنه گاه یا بیشتر داخل شده است غسل واجب است و اگر کمتر از ختنه گاه باشد غسل واجب نیست و اگر شک دارد به مقدار ختنه گاه داخل شد یانه غسل واجب نمی باشد.
پی نوشت:
1. آیت الله بهجت، توضیح المسائل، مسأله 350.
2. سؤال تلفنی(7743272-0251) ازدفتر آیت الله بهجت.
3. آیت الله بهجت، توضیح المسائل، مسأله 352 و 353.